Tarvas jõudis esiliigas kümnenda järjestikuse võiduni, Saagelt 39 punkti

-Kristo Saage | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas toimus reedel üks kohtumine, kus Paide Viking Window (4-5) üritas kodus katkestada RSK Tarva (9-0) võitudejada. Lahtiseks kujunenud mäng sobis enam külalistele ning Rakvere klubi võttis 102:92 (26:17, 32:29, 26:20, 18:26) võidu.

Kodumeeskond tegi mängu esimestel minutitel 10:0 spurdi ning püsis mängus kuni avaveerandaja lõpuni. Resultatiivses teises setis läksid külalised vaikselt eest ära, juhtides 15. minutiks 52:30. Kolmandal mänguperioodil hoidsid Tarva mängumehed turvalist 10-15 punktilist edu ning seisult 84:66 mindi vastu otsustavale kümnele minutile. Sten Olmre kaks korvi tõid Paide 27 sekundit enne lõppu veel kuue punkti kaugusele (92:98), kuid lõpuvile kõlades võisid külalised tähistada kümnendat järjestikust võitu. Kui enamus Paide punkte tuli lähivisetest (60 punkti), siis Tarva skoori andsid suure panuse kaugvisked (15 kolmest ehk 45 punkti) ja vabavisked (27/33).

Võitjate poolel tegi taaskord võimsa esituse Kristo Saage, kes viskas 39 punkti (kolmesed 6/17, vabavisked 13/16), hankis 8 lauapalli, jagas 5 söötu ning sooritas 4 vaheltlõiget. Tarva liider on viimases kolmes mängus kogunud 34,7 punkti (kolmesed 19/44), 8,7 lauapalli, 6 söötu ja 3 vaheltlõiget. Mihkel Kurg lisas 18 silma, Erik Kaasik hea tabavuse juures 17 punkti (visked väljakult 7/8). Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Ander Talu (12) ja Renato Lindmets (10 punkti, 6 lauapalli).

Paide tulemuslikem oli Sten Olmre 23 punktiga. Võrdselt 16 punkti said kirja Rauno Nurklik ja Sass Karemäe (visked väljakult 8/11). Kaksikduubliga sai hakkama Karl-Kristjan Vaab (13 punkti, 11 lauapalli).

RSK Tarvas (10-0) jätkab 10 vooru järel esiliiga liidrina, Paide Viking Window (4-6) asub 4 võiduga kaheksandal positsioonil.