fbpx
Close

INTERVJUU | Artur Konontšuk kiirtoidurestorani asemel Pärnusse jõudnud kullatükist, enda põlvedest ja unistustest

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Sadama meistritiitlivõiduga kulmineerunud hooaja üheks väga positiivseks kõrvalproduktiks oli ka suvepealinna mitme eestlasest mängumehe tõusmise näiliselt uuele tasemele. Üheks meheks, kes varem Tšehhis ja USA-s mängides siinse keskmise korvpallifänni jaoks oli suur küsimärk, aga nüüd on ennast võimsalt pildile tõstnud, on hea viskekäega äär Artur Konontšuk.

Mai esimeses pooles 22-aastaseks saanud 201 cm pikkune ääremängija Konontšuk kogus Paf Eesti-Läti liigas 20 kohtumisega keskmiselt 25,3 minutit, 11,9 punkti, 5,1 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu. Hooaja lõpus vigastas Konontšuk aga põlve ning tundus, et noormehe aasta saab nukra lõpu. Pärnakas ei andnud aga alla, töötas ennast medalimängudeks koosseisu tagasi ning kerkis mitmes kohtumises ka väga suurde rolli.

Korvpall24 istus Konontšukiga maha Kalevi spordihalli kohvikus pärast järjekordset treeningut korvpallikodus. Pikas intervjuus jõudsime lahata mitme nurga alt põhjuseid, miks Pärnu Sadam lõpuks ikkagi meistriks krooniti, miks jäädi poolfinaalseerias Kalev/Cramo vastu 0-2 kaotusseisu ja mis ime läbi sealt välja suudeti tulla, kas lõppenud hooaja numbrite pealt on Konontšukil reaalne loota välislepingut, kus ta üldse tahaks karjääri jätkata ning palju muud põnevat.

scroll to top