fbpx
Close

INTERVJUU | Augustas Peciukevicius Pärnu ja Tartu mullusest finaalist, Kitsingust ja Kirvesest ning Kriisadest

-Augustas Peciukevicius | Foto: Siim Semiskar

Aastatel 2012-15 kolm hooaega Eestis mänginud leedulasest mängujuht Augustas Peciukevicius on pärast ühte aastat Pärnus ja kahte edukat hooaega Tartu Ülikoolis veetnud oma karjääri peamiselt Kesk- ja Lõuna-Euroopas, kui on mänginud Hispaania tugevuselt teise liiga tiimides ning esindanud kolm aastat Belgias meistriliigaklubi Brüsselit.

Korvpall24 võttis tänavu Hispaanias LEB Goldi liigas Ourense meeskonnas palliva 30-aastase ja 191 cm pikkuse tagamehega ühendust, et uurida, kas ta pärast Eestist lahkumist on siinsel korvpallil ka silma peal hoidnud. Tulemuseks oli see, et leedulane rääkis pikas intervjuus väga huvitavaid meenutusi aegadest, mil ta veel Eesti korvpallisaalides toimetas.

Panime Peciukeviciuse konkreetselt ka fakti ette ning tahtsime teada, kas ta oli eelmise hooaja eestikate finaalseerias Pärnu Sadama või Tartu Ülikool Maks & Mooritsa poolt ning kas täpselt kümme aastat tagasi Pärnus mängides oli üldse kuskiltki otsast reaalne unistada, et Pärnu tähistab kunagi Eesti meistritiitlit. Lisaks uurisime, kas leedulane nägi ära, mis masti mängumehed kasvavad välja näiteks toonastest meeskonnakaaslastest Kristjan Kitsingust ja Mihkel Kirvesest ning kas ta teab, et Valmo Kriisa tegi veel mullu 47-aastasena tagasituleku kõrgliigasse.

scroll to top