fbpx
Close

INTERVJUU | Austraalias elu sisse seadnud Erik Dorbek: minu mängijakarjääri kõige suurem viga oli, et Hollandist ära tulin

-Erik Dorbek | Foto: Erakogu

Rohkem kui tosin aastat Austraalias elanud ja töötanud Dorbekute korvpallidünastia üks liikmeid Erik Dorbek on maailma kuklapoolel endiselt tegutsemas ka oma meelisalaga, kui üheks tema ülesandeks on eliiterakoolis õpilastele ka korvpalliõpet anda. Eestis 2010. aastal oma profikarjääri 28-aastasena lõpetanud Dorbek mängis hiljem Austraalias veel viis hooaega sealses liigasüsteemis päris korralikul tasemel ning tema sõnul olid just need tema kõige kihvtimad aastad korvpallis.

Korvpall24 portaal tegi Erik Dorbekuga väga mahuka intervjuu, kus puudutasime paljude Eesti korvpallisõprade jaoks ootamatult pildilt ära kadunud ääremängija Austraaliasse sattumise lugu ning kõike sellega kaasnevat. Usutluses, mis liigub ajateljel mitmel puhul minevikust olevikku ja uuesti tagasi, räägib Dorbek otse ja ausalt ära, miks tal Eestis viimased mängija-aastad kiiva kiskusid ning millist otsust ta oma profikarjäärist siiani valusalt kahetseb.

Kui tema enda mängijakarjääri küsimused olid lahti räägitud, siis tegi Dorbek meie lugejatele väga üksikasjaliku ekskursiooni Austraalia spordisüsteemi olemusse ning rääkis lahti ka põhjused, miks Austraalia korvpall on suutnud aastate jooksul nii meeste kui ka naiste hulgas üha võimsamalt pead tõsta. Kui näiteks ühe kooli korvpallieelarve on mitu korda suurem kui BC Kalev/Cramol, tingimused ja kasutatavad abivahendid on profiklubide tasemel ning ka tasuta treeningvõimalusi tekib kui seeni pärast vihma, siis sellised asjad teevad kadedaks küll.

scroll to top