fbpx
Close

INTERVJUU | Ekskalevlane John Linehan on suur siinse korvpalli fänn: paljud innovatsioonid saavad alguse just Euroopast

-John Linehan | Foto: Siim Semiskar

Kõigest ühe hooajaga (2008/09) ennast BC Kalev/Cramo fännide ja paljude teistegi Eesti korvpallifännide südamesse mänginud ameeriklasest tagamees John Linehani meenutatakse kui järeleandmatut kaitsehagijat, kes 175 cm pikkusena kompenseeris oma puudujäägid kasvus meeletu tahtmise ja võitlusvaimuga. Enne ja pärast Kalevit edukalt Prantsusmaa kõrgliigas pallinud Linehan jätkas pärast mängijakarjääri treenerina, nagu ta noorena unistanud oli.

Korvpall24 võttis 44-aastase Linehaniga ühendust, et meenutada tema seda ühte hooaega Eestis, rääkida ta praegustest tegemistest treenerina ning küsida, kas tal on NCAA sfäärides tiireldes olnud kokkupuuteid ka Eesti noorkorvpalluritega. USA ülikoolikorvpallist arutasime ka pikemalt, kui tahtsime teada, mis on Euroopa taustaga mängijate eelis ülikoolikossus.

Sealt läks usutlus Linehaniga hoopis huvitavale rajale, kui selgus, et endine Prantsusmaa kõrgliiga kolmekordne parim kaitsemängija on suur Euroopa korvpalli ja siinsete mängijate talendi austaja. Loomulikult küsisime Linehanilt ära ka kõik kohustuslikud küsimused seoses meenutustega Kalev/Cramos mängimisest. Puudutasime ka endisele mängumehele väga valusat teemat – Kobe Bryanti lahkumist siit ilmast – ning saime teada, kes on Linehani arvates süüdi, et NBA-s ruulib positsioonivaba korvpall.

scroll to top