fbpx
Close

INTERVJUU | Esimese lätlasena NBA-sse jõudnud Gundars Vetra Müürsepast, Sokust, Eesti korvpalli ja NBA hetkeseisust

-Gundars Vetra | Foto: Siim Semiskar

Praegune Läti naiste rahvuskoondise peatreener Gundars Vetra on vanematele Eesti kossusõpradele väga tuttav nimi. Neljapäeval alustas Vetra juhitav Läti naiskond EM-finaalturniiri väärt võiduga Hispaania üle. Meie legendaarse Nõukogude Liidu meistrite põlvkonna üheks tuliseks vastaseks olnud Vetra oli 1990-ndate alguses esimene lätlane, kes sai ennast proovile panna unistusteliigas NBA, olles tol hetkel üldse üks vähestest eurooplastest ookeani taga. 

Korvpall24 tegi mai lõpus 56-aastaseks saanud Vetraga mõni aeg tagasi pikema intervjuu, et meenutada tema korvpalluritee algust, kokkupuuteid Eesti mängumeestega ning Minnesota Timberwolvesis hooajal 1992/93 saadud hindamatut NBA kogemust. Pärast mängijakarjääri kõrgel tasemel nii meeste kui ka naiste treenerina töötanud Vetra tõi välja huvitava seiga, et lapsena tahtis ta ühe väga kuulsa Eesti spordimehe eeskujul hoopis teisel alal tippu jõuda, aga saatus viis ta korvpalli juurde.

Vetra meenutas erinevate põnevate nurkade alt Aivar Kuusmaad, hindas nii Tiit Soku kui ka Martin Müürsepa kohta Eesti ja laiemalt Euroopa korvpallis ning rääkis, kuidas ta sellisel segasel ajal nagu 90-ndate alguses NBA-sse pääses ning kui suur kultuurišokk see tema jaoks oli. Palume Vetralt ka arvamust, miks tänapäeval eurooplased NBA-s nii palju rohkem tooni annavad, kuidas talle praegune NBA mängustiil meeldib ning kuidas hindab ta Eesti ja Läti korvpalli jõuvahekordi.

scroll to top