fbpx
Close

INTERVJUU | Kalev/Cramo mängujuht Severi Kaukiainen viskekindluse leidmisest, Eesti-Läti liigast ning Markkanenist ja Maxhunist

-Severi Kaukiainen | Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

BC Kalev/Cramo soomlasest mängujuht Severi Kaukiainen (186 cm, 25-aastane) on töökas mees. Gabariitidelt pole tegu mingi imemehega, kuid mootor, mis teda edasi liigutab, on märkimisväärne. Alles Kalev/Cramo stiiliga kohanduv Kaukiainen on olnud nii Soome U20 kui ka meeste koondises, NBA staari Lauri Markkaneni talenti on ta vahetult kogenud ning iidolid on ta omale leidnud Euroliiga tagameeste hulgast.

Korvpall24.ee portaal rääkis Kaukiaineniga Unibet Arenal, kui BC Kalev/Cramo oli selili pannud BC Prometey ning sündinud oli uus Eesti-Läti liiga publikurekord 5908 inimest. Soomlane küll ise väga palju mänguaega ei saanud, kuid tähtis on meeskonna võit. Kui rääkida numbritest, siis on Kaukiainen senise kuue liigamänguga saanud keskmiselt kirja 19,5 minutit, 6 punkti, 1,2 lauapalli ja 3,2 resultatiivset söötu.

Kaukiainen rääkis usutluses, mis tõmbas teda poole hooaja pealt Kalev/Cramoga liituma, kas hea sõber Edon Maxhuni aitas Eesti klubi kohta ka taustatööd teha ning kas Eesti-Läti liiga on tugevam kui tema endine mängupaik ehk Slovakkia meistrisari ja kuhu selles arvestuses asetub Soome kõrgliiga. Eraldi rääkisime viskamisest ning saime teada, et kuigi tema senine algus Kalevis kolmesekaare tagant jätab veel soovida, siis suureks üllatuseks see soomlasel endal pole.

scroll to top