fbpx
Close

INTERVJUU | Kaspars Cipruss: Eesti ja Läti on väikeriigid, aga korvpalliväljakul nõutakse meilt võrreldavat tulemust suurtega

-Kaspars Cipruss 2011. aastal Rakvere Tarvas | Foto: Siim Semiskar

Omal ajal lisaks Eesti, Läti ja Leedu meistriliigale ka Itaalia ja Hispaania kõrgliigades mänginud lätlasest keskmängija Kaspars Cipruss on tänasel päeval tegutsemas Läti korvpalliliidu peasekretärina ning näeb meie lõunanaabrite korvpalli suurt pilti ning vastutab selle eest.

Korvpall24 võttis hooajal 2011/12 Rakvere Tarva särgis 34 mänguga siinses kõrgliigas keskmiselt 16,7 punkti ja 10 lauapalli kogunud 40-aastase Ciprussiga ühendust, et rääkida Läti korvpalli hetkeseisust, Paf Eesti-Läti liigast, tema kunagistest mängudest Kastani Arenal, lauavõitlusest ja treeneritest.

Muuhulgas saame teada, kelle vastu oli tal Eesti liigas kunagi kõige raskem hakkama saada, kuidas hindab ta kõrvalt meie noortekorvpalli arengut, millal on Lätist oodata uut Kristaps Porzingist, miks Läti treenerid annavad Eesti-Läti liigas kohalikele noormängijatele julgemalt mänguminuteid kui Eesti juhendajad ning kuidas on Läti üle saanud tänavuselt EM-finaalturniirilt eemalejäämisest. Lisaks räägib Cipruss intervjuu lõpus ühe Lätis eestlaste kohta levinud nalja!

scroll to top