fbpx
Close

INTERVJUU | Tormi Joonatan Metsla käib Itaalias Joonas Riismaa jälgedes ning tahab tõusta Saaremaa parimaks korvpalluriks

-Tormi Joonatan Metsla | Foto: Pistoia Basket Academy Facebook

Saaremaa korvpalluritel on kohalikus kõrgliigas olnud täita oluline roll, aga piiri taga pole sealsetest meestest veel keegi suutnud ennast kehtestada. Kolm aastat tagasi Itaaliasse siirdunud 17-aastane saarlane Tormi Joonatan Metsla on võtnud endale eesmärgiks selle tee ette võtta, et teha korralik korvpallurikarjäär ning tõusta läbi aegade parimaks Saaremaa kossumeheks.

Korvpall24 tegi Pistoia Basketi 195 cm pikkuse tagamängijaga intervjuu, et uurida, kuidas noormees omal ajal Itaaliasse jõudis, kui keeruline oli väga noorena üksinda uude keskkonda minna, millised on tema senised aastad välja näinud, mis roll on tal vastavalt klubi noortetiimis, Serie C tasemel pallivas meeskonnas ning Itaalia tugevuselt teisel liigatasemel toimetavas Pistoia tiimis.

Metsla sõnul on talle üheks suureks eeskujuks olnud Eesti koondislane Joonas Riismaa, kellega varem oldi Pistoias koos. Saarlasele Itaalias vanema venna eest olnud Märjamaa mees Riismaa tegi läbi täpselt selle teekonna, mis on Metslal endalgi eesmärgiks. Läbi noorteliigade Pistoia Serie A2 meeskonnas oluliseks lüliks kerkinud Riismaa teenis tänavu endale lepingu Itaalia kõrgliigaklubiga Brindisi. Samades jälgedes tahab käia ka Metsla.

scroll to top