fbpx
Close

INTERVJUU | Kossufännist alpinist Krisli Melesk kõrgusekartusest, eneseületustest ja lemmikkorvpalluritest

Krisli Melesk | Foto: Erakogu

Korvpall24 portaal võtab uuel kalendriaastal endale õiguse vaadata spordile ka veidi laiemalt peale, kuid loomulikult teeme seda läbi korvpalliprisma. Siinkohal pakume lugemist korvpallifännist alpinisti Krisli Meleskiga, kes on esimene Eesti naisalpinist, kes on tõusnud Džomolungma (8848 meetrit) ja K2 (8611 meetrit) tippu.

Meile jäi kõrva üks Meleski varasem väljaütlemine, et tema väike salajane armastus on just korvpall ning sellega 2008. aastal alpinismiga alustanud neiu meie huviorbiiti sattuski. Kasutasime võimalust ja uurisime pikemas intervjuus nii alpinismi asju üldisemalt kui ka Meleski enda saavutuste ja eesmärkide kohta ning palusime tal rääkida ka oma seostest korvpalliga.

Intervjuus selgus, kuidas saab tavaelus kõrgust kartev Melesk vallutada 8000-meetriseid mäetippe, milline näeb välja ekspeditsiooniks valmistumine nii vaimselt kui ka füüsiliselt ning kas sellistel katsumustel tekib ka kartus oma elu pärast. Korvpallist rääkides selgitasime välja tema lemmiku korvpalliklubi ja mängija, senise suurima elamuse korvpallist ning uurisime, kuidas korvpallurid oma suurte keredega mägedes hakkama saaksid ning kas alpinismil ja korvpallil on ka mingeid ühiseid jooni.

scroll to top