fbpx
Close

Rahvaliiga jaanuari MVP Mart Maide: ma pole kindel, kas olen lõpuni veel rahvastepalli faasist üle saanud

-Mart Maide (paremal) väikest meenet kätte saamas | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni jaanuari kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP auhinna teenis Keila KK mängumees Mart Maide, kes tegi kohe uue kalendriaasta alguses Rahvaliigas ülivõimsa kuu. Viie Regular formaadi mänguga kogus aastaid praeguste Keila KK meistriliigavõistkonna meestega koos treeninud ja mänginud Maide 128 punkti ehk 25,6 silma keskmiselt mängus.

Rahvaliiga andis Maidele üle juba ka jaanuari MVP nimetusega kaasnenud meene ning tegime mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt ikka teada tahame.

Mart, millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Kolmandas klassi tahtsin rahvastepallis parem olla ja nõnda läksingi korvpalli. Sellest ajast saadik olen kossu mänginud. Kuni selle hooajani mängisin Keila Korvpallikoolis ja nüüd Keila KK satsis. Mängijana püüan tiimile täpselt niimoodi kasulik olla nagu oskan ja suudan. Peep Pahv, minu kõige pikaajalisem treener, arvas pikalt, et minust ei saa mängijana kunagi asja ja sellel oli kindlasti ka alust – algul ei saanud ma ikka üldse pihta. Õnneks ma joosta jaksan ja siiani pole ära väsinud.

Kuidas sattusid Keila KK meeskonda?

Pärast kooli lõpetamist, tahtsin tööle minna ja suure korvpalli jaoks ei jäänud enam nii palju aega. Mitte, et Rahvaliiga suur korvpall poleks (Muigab.). Vana võistkonnakaaslane kutsus mind Keila KK satsi. Tänu Pahvile tegelen veel aktiivselt korvpalliga ja ka spordiga üldisemalt.

Iseloomusta palun enda poolt Keila KK meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Kamp asjaarmastajaid, kelle tugevuseks on meeste piiritu mänguisu ning minuga eesotsas võiks vabad kohad kotti panna.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Eestist Joonas Anton Jürgenstein tundub rets tööloom. Välismaalt Manu Ginobili – hingega asja juures, rahulik, alandlik ja mitte USA sats olümpiakullale vedada on kõva saavutus.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Kunagised tiimikaaslased on mind võrrelnud Kawhi Leonardiga, aga ise ma pole kindel, kas olen lõpuni veel sellest rahvastepalli faasist üle saanud.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Raido Rebane on alati sümpaatse mulje jätnud nii noorteliigades kui ka hiljem. Teistelt mängijatel olen ka tema kohta ainult head kuulnud.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Lemmik reegel on ründeaeg – see teeb mängu kiireks. Korda teeksin selle “and one” reegli, sest olen viimasel ajal mängides ja mänge vaadates märganud, et viga jäetakse andmata, kui vise sisse läheb.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mehed?

(Henri) Drell ja (Artur) Konontšuk on vanusekaaslased. (Maik-Kalev) Kotsar on suur, osav ja asjalik mees ning pole paljudelt dunk’i näkku saanud. Kristjan Kitsing ka, sest mõni vanameister peab ikka ole. (Kristen) Kasemets on lihtsalt oma poiss.

Millega Sa päriselus tegeled?

Töötan igapäevaselt projekteerijana. Vabal ajal püüan loomega tegeleda.

scroll to top