fbpx
Close

INTERVJUU | Kohaliku liiga parim söödumees Märt Rosenthal: EM-koondisest välja jäämine oli minu jaoks õppetunniks

-Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga tänavuse hooaja seni parim resultatiivsete söötude andja on olnud Tartu Ülikool Maks & Mooritsa tagamees Märt Rosenthal. Pikalt peamiselt kaitsehagijana tuntud Rosenthal on 23 kohtumisega jaganud keskmiselt 6,6 korvisöötu ning kogunud sinna kõrvale ka 9,4 punkti, tagamängijatest ühe parimana 5,4 lauapalli ja 1,4 vaheltlõiget.

Korvpall24 portaal rääkis 23-aastase ja 192 cm pikkuse Rosenthaliga pärast võidumängu Rapla Avis Utilitase vastu, kus tema panus just rünnakul (19 punkti) aitas Tartul mängu lõpuks enda kasuks kallutada. Kõige muu kõrval küsisime Rosenthalilt ka nende põhjuste kohta, kuidas on ta tänavu suutnud näidata senise karjääri parimaid resultatiivsete söötude numbreid.

Saime Rosenthali käest teada, mida ta arvab Tartu tänavuse hooaja senise kulgemise, Prometey tiimi kõrge taseme, Kalev/Cramo ja Riia VEF-i võimaliku nõrgenemise, rünnakul uue enesekindluse leidmise ning kaitses vastaste survestamise kohta. Intervjuu lõpus puudutasime ka Eesti koondise temaatikat ning küsisime Rosenthalilt, kui pettunud ta oli, et ühena esimestest EM-finaalturniiri 12-mehelisest koosseisust välja jäi.

scroll to top