fbpx
Close

INTERVJUU | Kohtunik Alex Talisainen loobus 5-5 mängust ja keskendub vaid 3×3 korvpallile: eesmärgiks on jõuda olümpiale!

-Alex Talisainen U18 MM-il | Foto: FIBA3x3.com

Alates 2016. aastast koduses korvpalli meistriliigas kohtunikuna tegutsenud Alex Talisainen otsustas alles 26-aastasena 5-5 mängude vilistamisest edaspidi loobuda ning keskenduda üksnes 3×3 korvpallile ning selles valdkonnas võimalikult kõrgesse tippu jõudmisele. Kui Korvpall24 portaal palus Talisainenilt selle otsuse puhul intervjuud, siis ei osanud me oodata, et usutlusest kujuneb tegelikult omamoodi ka vaade probleemidele, millega kõrgliigakohtunikud silmitsi seisavad.

Viimaste aegade ühe noorema Eesti kohtunikuna kõrgliigas karjääri teinud Talisainen tõi 5-5 korvpallist loobumise põhjustena välja mitmed valukohad, millest tema sõnul seni eriti räägitud pole, aga mis paljudele kohtunikele muret teevad. Kuna suuresti fanatismist tehtavad tegevused pole kohalikus liigas piisavalt väärtustatud, siis otsustas ta oma karjääris ühe peatüki sulgeda ning keskenduda üksnes südamelähedasemale mänguformaadile.

Intervjuu teises pooles palusimegi Talisainenil sõnastada oma eesmärgid 3×3 korvpalli kohtunikuna ning uurisime, kus ta hetkel sealses hierarhias on. Huvitava aspektina saime teada, et tõenäoliselt saab temasuguseid kohtunikke olema üle maailma järjest enam, kuna 3×3 korvpall on oma kiiret arengut jätkamas ning juba praegu on päris tipptasemel võimatu kahe erineva formaadi vilistamist ühildada.

scroll to top