fbpx
Close

INTERVJUU | Kregor Hermet sihib vaimusilmas Kesk-Euroopasse ning räägib läbi ka Kalev/Cramoga

Avatar
-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud hooajal Tartu Ülikooli eest säranud Kregor Hermet lööb sel suvel taas kaasa Eesti korvpallikoondise tegemistes ning valmistub uuel klubihooajal tegema arengus sammu edasi.

Aastatel 2016-18 Hispaanias pallinud 23-aastane ja 204 cm pikkune Hermet oli lõppenud hooajal mängude katkestamise hetkel keskmiselt 16,8 punktiga Paf Eesti-Läti korvpalliliigas skooritabeli viies mees. Selle statistika pealt ihkab mees liikuda edasi Kesk-Euroopa korvpalliväljakutele, kuid ahvatlev oleks ka BC Kalev/Cramo poolt mängitav VTB Ühisliiga.

Korvpall24.ee tegi Hermetiga intervjuu möödunud laupäeval Karksi-Nuias, kus mees koos Märt Rosenthali, Robin Kivi ja Patrik Saaliga teenis Tõnismatsi 3×3 korvpalli etapil teise koha.

Muuhulgas saime teada, et Hermeti vastu on erinevatest liigadest juba huvi tuntud, kuid päris magusat pakkumist, mis kohe pastaka järele haarama sunniks, pole veel tehtud. Hermet kinnitas ka kuuldusi, et ta on ühenduses olnud BC Kalev/Cramo inimestega ning Idaliiga oleks liigana tema jaoks kindlasti ahvatlev.

Kas mängijateturul on Sinu jaoks asjad hakanud liikuma ja klubid tunnevad huvi ka piiri tagant?

Eks suvel oli kindlasti seis raskem ja mängijad pidid natuke kannatlikumad olema. Kui sa just Euroliiga lepingut ei jahi tiimidelt, kellel raha on palju. Meeskondade juhtkonnad pidid pead kokku panema ja eelarved tõsiselt üle vaatama, kui palju saab lubada. Pole ju mõtet lubada seda, mida maksta ei saa. Aga mingit huvi on olnud paarist-kolmest liigast välismaal, aga siiani pole ma kuskile ennast ära lubanud. Pigem olen seda meelt, et ootan natuke paremat varianti.

Kas Eesti tiimid pole tulnud koputama?

Eestis ma ei saa praegu midagi kindlalt öelda, aga on huvi ikkagi tuntud nende klubide poolt, kellel on võimalus juba pakkumisi teha. Aga tahaks loota, et järgmise nädalaga saab asi võib-olla juba selgemaks ja siis oskan täpsemalt öelda.

Mainisid, et paarist-kolmest välisliigast on huvi tuntud. Kas saad need riigid nimetada?

Üks Ungari klubi tundis huvi ja siis on tuntud huvi ka Põhjamaadest, Rootsist ja Islandilt näiteks. Aga ma ise vaataks välismaale minnes pigem Kesk-Euroopa kanti. Võib-olla need eelmainitud liigad pole nii atraktiivsed minu jaoks. Ei taha midagi halvasti nende kohta öelda, aga just enda seisukohast tahaksin järgmise sammu kuskil Kesk-Euroopas teha. Ka Hispaania esiliigast ja Austriast on kombatud ning uuritud, aga siiani pole asi tõsiste kõnelusteni emma-kumma poole põhjustel jõudnud.

Kuulujutud on Sind seostanud ka BC Kalev/Cramoga. Kas nende poolt on huvi olnud tõsine?

Eesti on nii väike, et siin kõik räägivad kõigiga. Eesti mängijad on tegelikult Cramo jaoks ju väga hinnas. Neil on vaja VTB Ühisliigas Eesti mängijaid. Oleme suhtluses ikka olnud, aga eks praegu on ka nende jaoks uus olukord uute seaduste ja viirusega. Oleme suhelnud, aga asi sealmaal pole, et oleks kindel leping laua peal ja allkiri all. Kuna nad alles said oma treeneriasjad paika, siis käib selline maa uurimine. Küsivad minu vaateid ja ma uurin nendelt, mis eesmärgid neil järgmisel hooajal on. Et ei läheks kuskile pea ees sisse. Nagu ütlesin, siis loodan, et järgmisel nädalal saan juba täpsemalt midagi öelda.

Aga kas VTB Ühisliiga oleks Sinu jaoks ahvatlev mängupaik?

Kindlasti. Kui mul ei õnnestu välismaalt saada sellist pakkumist, mis oleks nii ahvatlev, et saaks öelda, et ma tegin sammu edasi, siis kindlasti Eestis Kalev/Cramo oleks väga ahvatlev ja hea valik. Ma ei taha teha nii-öelda külgsuunalist sammu, tahaks edasi astuda. VTB Ühisliiga on Euroopas kindlasti top5 liigade hulgas. Moskva CSKA-d ja tiimid… kui seal silma jääda, siis elu on näidanud aastate jooksul, et kui sa oled piisavalt mees, siis sealt edasi on juba kergem mujal Euroopas jalga ukse vahele saada. Puhtalt Eesti-Läti liiga pealt tippliigadesse ei julgeta võtta, aga kui VTB-s teha oma numbrid ära, siis võib avaneda rohkem võimalusi.

-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Rääkides koondisest, siis juulis ootavad ees mängud Läti, Leedu ja Soomega. Kas nõustud, et üsna magusad kohtumised nii fännidele kui mängijatele?

Jah. Algselt, enne viirust, kui oli suvest juttu, siis pidid koondiseplaanid olema natuke teistsugused ja võib-olla natuke rahvusvahelisemad ja suuremad. Praegust aega arvestades on see tõesti väga magus, et saame mängida Läti ja Leeduga. Ikkagi praegusel hetkel Euroopa tippkorvpalliriigid. Saame panna ennast nendega proovile, kui mängupõud on olnud juba neli kuud, kuigi alles on juuli. Tavaliselt mais-juunis veel mingid liigad mängivad. Ka fännid näevad üle pika aja, mida mehed vahepeal teinud on. Kas on söönud või trenni teinud. Mängijate jaoks on see hea variant ennast proovile panna, mis tasemel siis tegelikult oleme.

Sinu enda hinnangul, mis seisus Eesti koondis praegusel momendil on?

Meil on väga hea punt ja peatreeneril on valikut palju. Loodame, et kõik mehed on terved ja saame parima koosseisuga peale minna. Arvan, et seis pole üldse halb, kuna oleme juba pikalt trenni teinud. Tavaliselt koondiseaknaga on see, et nädalaks tuled ja pead kohe tegema. Praeguses seisus on suur pluss meeskonnavaimule, kuna oleme juba juunist igapäevaselt trenni teinud, mõned mehed veel varasemast. Isegi, kui ei tehta trennis meeskondlikke asju, siis juba koosviibitud ajal õpid kaaslasi tundma ja neid väljakul paremini tunnetama.

Oled nüüd korvpallikodus näinud ka meie nooremate generatsioonide paremaid poegi. Kas enda koondisekoha pärast kartust pole tekkinud?

See pole kartus, see on edasiviiv jõud. Ei saa mõelda, et nüüd paar generatsiooni midagi peale ei tule ning on võimalik jalg sirgeks lasta ja mõelda, et koht koondisepingil on nagunii garanteeritud. Ei ole. Peale tulevad väga noored, väga vihased ja väga kõvad vennad, kellest suur hulk USA ülikoolidega seotud. Noored mängivad juba meestega võrdselt. Pole olnud suhtumist, et 17-aastane, ärme teda veel meeste vahele pane. Mängutase hakkab aina rohkem ühtlustuma. Eks kehad ikka arenevad hiljem järele, aga üldine mängutase ja oskuste pagas läheb noortel aina paremaks ja paremaks. Kokkuvõttes võib öelda, et see on koondisele hea. Loodame, et saame tulevikus südamerahuga vanemad mehed järjest eest ära lasta ja meil ei teki mingit põuda. Et noori tuleb pidevalt peale, kes tahavad ja kes on võimelised seda koormat kandma.

scroll to top
Inline
Inline