fbpx
Close

Teinegi noor Eesti koondise tagamängija siirdub Arizona ülikooli

Avatar
-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeva õhtul selgus, et lisaks Kerr Kriisale hakkab Arizona ülikoolis mängima veel üks Eesti koondislane, kui Arizona naiste tiimiga liitub 18-aastane ja 178 cm pikkune tagamängija Anna Gret Asi.

Asi mängis lõppenud hooajal Tartu Ülikool/Kalevi rivistuses naiste Baltikumi ühisliigas 13 kohtumist ning kogus neis keskmiselt 33 minutiga 22,7 punkti, 5,6 lauapalli, 5,2 resultatiivset söötu, 2,3 vaheltlõiget ning tema vastu tehti koguni 7,4 viga. Negatiivse poole peale jäi koguni 5,1 pallikaotust.

2019. aasta lõpus peetud kahes naiste 2021. aasta EM-finaalturniiri valikmängus oli Asi 17-aastasena väga olulises rollis, kui kogus keskmiselt 24,4 minutiga 6,5 punkti, 3,5 resultatiivset söötu, 2,5 lauapalli ja 1,5 vaheltlõiget*.

Lõppenud hooajal oli Arizona naiskonna värve kaitsmas väga rahvusvaheline seltskond, kui lisaks ameeriklannadele võis nimekirjast leida kaks hispaanlannat, kanadalanna, austraallanna, lätlanna, türklanna ja islandlanna.

Arizona ülikooli neiud on NCAA finaalturniirile pääsenud seni kokku seitsmel korral ning need kõik tulid aastatel 1997-2005.

*Esialgses uudises oli ekslikult kirja läinud Kadri-Ann Lassi nimi ja statistika. Vabandame.

scroll to top
Inline
Inline