fbpx
Close

USA tippülikooliga liituv Kriisa: hakkan igal treeningul tõestama, et väärin seda kohta

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Kerr Kriisa kinnitas täna ESPN-ile, et liitub USA ülikooliliiga NCAA tippu kuuluva Arizona Wildcatsi korvpallimeeskonnaga. „Arizona kasuks rääkis nende treeneritiim ja see, et minu arvates on Arizona parim koht, kus saan oma mängu edasi arendada,“ kommenteeris Kriisa otsust ESPN-ile.

Tänavu meeste rahvuskoondises debüüdi teinud 19-aastane Kriisa lisas: „Hakkasin aasta-aastalt aina enam ülikoolikorvpalli jälgima ja taipasin, et saaksin seal hästi hakkama. Mängustiil on küll täiesti erinev, kuid usun, et sellise väljakutse vastuvõtmine viib mind edasi.“

189 cm pikkune tagamängija Kriisa liitub Arizona meeskonnaga ajal, mil võistkonna põhituumikust lahkus koguni seitse mängijat, kes tõid viimasel hooajal 85% meeskonna punktidest. Seetõttu on Kriisa üks olulisemaid nurgakive, kelle ümber uut meeskonda ehitama hakatakse.

„Parem on minna puhta lehena. Sinna minnes alustan nullist ja hakkan igal treeningul tõestama, et väärin kohta nende suurepäraste mängijate seas,“ ütles legendaarse Valmo Kriisa poeg lõpetuseks.

Arizona osariigis, Tusconi linnas asuva Arizona ülikooli esindusvõistkond Wildcats teeb NCAA kõrgeimas divisjonis kaasa tugevas Pac-12 konverentsis. Regulaarselt NCAA finaalturniiril ehk March Madnessil mängiva Wildcatsi seni ainus NCAA tiitel pärineb 1997. aastast.

Ülikooli märkimisväärsete vilistlaste hulka kuuluvad näiteks endised ja praegused NBA tähed Gilbert Arenas, Mike Bibby, Channing Frye, Aaron Gordon, Andre Iguodala, Richard Jefferson, Damon Stoudamire, Jason Terry, Steve Kerr ja Luke Walton, noorematest meestest Deandre Ayton ja soomlane Lauri Markkanen.

Murrangulisel, kuid koroonaviiruse pandeemia tõttu poolikuks jäänud hooajal õnnestus Kriisal teha debüüt Euroliigas, Leedu meistriliigas ja Eesti meestekoondises ning tõusta Leedu esiliigas võistkonna põhitegijaks. Kaunase Žalgirise duubelmeeskonna eest tegi noor mängumees kaasa 19 mängus ja tõi keskmiselt 25 minutiga 14,3 punkti, andis 5,7 korvisöötu ja hankis 2,4 lauapalli.

scroll to top