fbpx
Close

INTERVJUU | Kümme aastat Inglismaal mänginud eestlanna Kristina Karpova: korvpall on siin tõusmas

-Kristina Karpova | Foto: Luke Simcock / @lsmedia

Eestis noortekorvpalli mänginud, kuid pärast gümnaasiumi lõppu Inglismaale õppima siirdunud Kristina Karpova on kümnendi jagu aastaid seal ka korvpalliharrastusega jätkanud. Igapäevaselt erakoolis erivajadustega laste kehalise kasvatuse õpetajana töötav Karpova rääkis intervjuus Korvpall24 portaalile, kuidas ta kümnend tagasi Inglismaale sattus ning mis tiimides ta mänginud on.

Inglismaa naiste tugevuselt teises liigas tänavu Reading Rocketsi naiskonda esindanud Karpova kogus 28,6 minutiga keskmiselt 8,3 punkti, 4,1 lauapalli, 2,8 resultatiivset söötu ja 1,4 vaheltlõiget mängus. Seejuures sekkus eelmisel neljal hooajal Team Solent Kestrelsi võistkonnas pallinud naine sel aastal enamikus kohtumistes pingilt.

Usutluses küsisime Karpova käest erineva nurga alt, milline on Inglismaal korvpalli ning konkreetsemalt selle liiga tase, kus tema mängib. Palusime tal iseennast mängijana iseloomustada ning meenutada, miks ta omal ajal Eestis piirdus vaid ühe ametliku naiste kõrgliiga kohtumisega ning kas tema vastu on näiteks naistekoondise vaatenurgast kunagi huvi tuntud. Lisaks küsisime, kas noorte hulgas jalgpalli kõrval näiteks kehalise kasvatuse tunnis ka mõni teine spordiala pildile pääseb ning kui aktiivselt tegeletakse noortetööga.

scroll to top