fbpx
Close

INTERVJUU | Malik Toppin tuli Viimsisse motiveeritult: teadsin, et pärast Soome hooaega pole tiimid minust eriti vaimustuses

-Malik Toppin | Foto: Siim Semiskar

Meeskondade komplekteerimine igaks hoojaks on alati põnev teema. Kes? Kustkohast? Kas ta on hea? Uute meestega kaasneb alati palju küsimusi. Seda kõike küsiti ka Malik Toppini, Viimsi/Sportlandi keskmängija kohta. Eesti publiku jaoks uus nägu Toppin, kelle teekond Eestisse on lihtsalt öeldes olnud huvitav, on tegemas väga korralikku hooaega. Nii kaitses kui ka ründes vastastele peavalu valmistava keskmängijaga seekord vestlesimegi. Juttu oli nii Soome korvpallist, künklikust ülikooliajast kui ka meeskonna praegusest minekust ja käesoleva hooaja eesmärkidest.

Käimasolev hooaeg on Toppini esimene Eestis. See pole siiski ameeriklase jaoks esimene hooaeg Euroopas. Võrdlemisi keerulise teekonnaga Toppin mängis eelmisel hooajal Soomes Kauhajoki Karhu Basketi ridades, tulles nendega Soome meistriks. Too hooaeg jäi tal pigem kesiseks: 15 minutiga olid Toppini keskmised näitajad 8,1 punkti, 4,1 lauapalli ja 0,3 korvisöötu. Tänavusel hooajal on Toppini roll olnud palju suurem ja ta on tegemas oma karjääri parimat aastat: keskmiselt 32 mänguminutiga 18,5 punkti, 7 lauapalli ja üks viskeblokeering. Nende näitajatega on Toppin liiga üks parimaid korvikütte (hetkel teisel real, aga vahed on väikesed – toim.) ja blokkide arvestuses seitsmes.

Korvpall24 portaalile antud intervjuus, mis tehti pärast Viimsi kohtumist Kalev/Cramoga, saame teada Toppini keerulisest ülikooliajast ja sellest, kui raske on alustada oma teekonda Euroopas. Mainimata ei jää ka Viimsi noored ja mõned potentsiaalsed murekohad. Praeguse seisuga on 25-aastane ja 205 cm pikkune Toppin aidanud Viimsi Eesti-Läti liigas kuuendale kohale ja avaldab lootust, et võistkond on suuteline tegema veelgi enamat kui eelmisel hooajal.

scroll to top