fbpx
Close

INTERVJUU | Nenad Vucinic: enne seda, kui Eestisse tulin, oli Kalev kaotanud Tartule kaks viimast finaalseeriat ja pinge oli tohutu

-Nenad Vucinic | Foto: Siim Semiskar

Aastatel 2008-09 poolteist aastat BC Kalev/Cramo peatreenerina töötanud Nenad Vucinici karjäär on pärast Eestist lahkumist jätkunud peamiselt meie vaatest eksootilistes Aasia korvpalliriikides, näiteks Hiinas, Jaapanis ja Filipiinidel. Korvpall24 portaalile antud eksklusiivses intervjuus sõnas 58-aastane Vucinic, et teda köidab sealne korvpall seetõttu, et areng on kiire ning, mis seal salata, treenerid on ka korralikult tasustatud.

Intervjuus Vuciniciga meenutasime aga peamiselt tema Kalev/Cramo aegu, kus hooajal 2008/09 vedas ta klubi Eesti meistritiitli ja karikavõiduni ning valiti kohaliku liiga hooaja parimaks treeneriks. Teisel hooajal pidi klubi aga eelarvet kõvasti kahandama ning Vucinic lahkus Eestist poole hooaja pealt ning algas Alar Varraku ajastu Kalev/Cramos.

Vucinic mäletab enda sõnul väga hästi, kuidas Kalev/Cramo huvi temani jõudis ning avaldab usutluses ka põhjuse, miks ta Tallinnasse tööle tuli. Serbia ja Uus-Meremaa kodakondsusega treeneril on siiani meeles, mida positiivset töö Kaleviga talle edasiseks karjääriks andis ning endiselt on kummitamas ka üks väga valus moment. Vucinic nimetab väga konkreetselt ka toonase Kalevi kõige andekama eestlase ning kogu tolleaegse kohaliku liiga kaks kõige kõvemat Eesti meest.

scroll to top