fbpx
Close

INTERVJUU | Patrik Saal: tean oma rolli Tartu meeskonnas ja kolmepunktivisked on kindlasti üks osa sellest

-Patrik Saal nõelamas Kristjan Kitsingut tema enda relvaga | Foto: Siim Semiskar

Pühapäeval Tartu Ülikool Maks & Mooritsa võiduga lõppenud Eesti karikavõistluste ehk Superkarika finaal pakkus lisaks suurele pildile ka lähemalt vaadates erinevaid põnevaid nüansse ja üllatusi. Üheks selliseks oli poolfinaalis TalTechi vastu kogu mänguks pingile jäänud, kuid finaalis ülimalt tähtsate visetega nõelanud 21-aastase Patrik Saali esitus.

207 cm pikkune Tartu oma kasvandik Saal on meistriliiga meeskonnas kaasa löömas juba viiendat hooaega, kuid noormehe roll on alles viimasel kahel hooajal küündinud selliseks, kus keskmiselt tuleb mänguaega üle kümne minuti. Kui Paf Eesti-Läti korvpalliliigas on Saal tänavu keskmiselt 12,8 minutiga visanud 3,7 punkti, siis karikavõistlustel jäi tema nelja mängu keskmiseks 17 minutit ja 10,3 silma. Suure panuse andis sellesse ka finaalkohtumine BC Kalev/Cramo vastu, kus pingilt tõustes tabas Saal 17 minutiga kolmeseid 50-protsendiliselt (3/6) ja aitas oma tiimi suurteks tegudeks käima tõmmata.

Korvpall24 portaal läks Tartu võitu olulise panuse andnud Saali jutule pärast autasustamist, et uurida peamiselt seda, kuidas ta noore mängijana suutis finaaliks nii hästi valmis olla, kui poolfinaalis üldse platsile ei pääsenud.

scroll to top