fbpx
Close

INTERVJUU | Rasmus Andre TalTechi ridades esile kerkimisest, julgete visete võtmisest ja noormängijana detailsete mängujooniste mõistmisest

-Rasmus Andre | Foto: TalTech Basketball Facebook

Juba hooaja algfaasis TalTech/Optibetis esile kerkinud ja kiirelt peatreener Alar Varraku usalduse teeninud Rasmus Andre on usinalt noormängija staatusest välja kasvamas ning loetud kuudega saavutatud edasimineku toel end ülikoolisatsi põhimeeste sekka mängimas. 19-aastaselt üsna kandva ja järjepideva rolli täitmine pole kohalikus kõrgliigas just kõige tavapärasem nähtus, mistõttu otsustaski Korvpall24.ee portaal mängumehelt uurida, kuidas on tal sedalaadi edulugu õnnestunud ning kui suurt vastutust klubi poolt seatud ootused temalt tegelikult nõuavad.

Korvpalli mängimise kõrvalt ka kõrgharidust omandav noormees on üks mitmest TalTechi satsi õppursportlasest, kelle tegutsemise peale nooruslik ülikoolimeeskond tänavu toetub. Möödunud hooajal Tallinna Kalevis pallinud Andre on klubivahetusega küll senimaani eeskujulikult hakkama saanud, kuid alles teist aastat meistriliigas kanda kinnitav mängumees ei teinud intervjuus saladust, et näiliselt ladusa mineku juures on sellegipoolest ette tulnud ka raskemaid perioode. Pärast põhihooaja viimast mängu aset leidnud vestluses avaski Andre nende keerulisemate hetkede tausta.

Eelmisel suvel U20 koondisetsükli ajal Varraku mängustiiliga hea klapi leidnud ja selle toel julgelt TalTechiga liitumise kasuks otsustanud pallur rääkis avatud kaartidega ka langetatud otsuse tagamaadest ja ambitsioonikate mängumeeste seas oma koha üles leidmisest. Loomulikult pakkus intervjuu käigus Andre isiklike soorituste ja arenguhüpete analüüsimise kõrval kõneainet ka TalTechi terviklik käekäik ja valusalt ühisliiga kaheksa parema seast välja jäämine. Kahemeetrine ääremängija tõi välja puudujäägid, mis nende hiljutistele sooritustele mõju avaldasid ning hindas tahtmist täis meeskonna võiduvõimalusi eelseisvas eestikate veerandfinaalis.

scroll to top