fbpx
Close

INTERVJUU | Rauno Nurger: Hispaania esiliigaklubid on küsinud ja BC Kalev/Cramo uuris samuti

Avatar
-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Karksi-Nuias peetud Tõnismatsi etapil tegi oma selle hooaja 3×3 korvpalli debüüdi Eesti koondise kandidaat Rauno Nurger, kes tuli appi Siim-Markus Postile ja Egert Hallerile ning aitas kolmekesi mänginud KK Viimsi tiimi turniiri võiduni.

Pärast finaalmängu Korvpall24.ee portaalile intervjuu andnud 26-aastane Nurger rääkis, kuidas Hispaanias neli kuud kestnud korvpallipõua järel on füüsiliselt raske taas saalis rassida. Ühtlasi rõõmustas 208 cm pikkune tsenter selle üle, et tema jaoks on korvpalliturul jää vaikselt liikuma hakanud.

Pärast Wichita State’i ülikooli lõpetamist ookeani taga on Nurger pallinud Hispaania esiliigas ning just sealt on paar klubi tema kohta viimase nädala jooksul ka küsinud. Kodustele korvpallifännidele pakub kindlasti huvi see, et Nurgeril on plaan kuulata ära ka BC Kalev/Cramo pakkumine ning Eestisse naasmist ta ei välista.

Mängisite kogu turniiri kolmekesi, kas võttis läbi ka?

Ütlen kohe ära, et olen täiesti surnud praegu (Naerab.). Esimese mänguga läks nii kinni ära, aga õnneks teine ja kolmas tulid vähe kergemalt. Viimane kohtumine oli jälle täiesti piirajas. Väga raske oli kolmekesi seda võitu siin saada.

Millal Sa viimati 3×3 korvpalli päris võistlustasemel mängisid?

Viimati oli vist eelmise aasta Tallinn Openil koos Karl Johan Lipsu ja teiste poistega. Pikk vahe on sisse jäänud. See on mul nelja kuu jooksul üldse vist neljas kord saalis olla. Hispaanias ma kahjuks saali ei saanud ja olen ainult jõusaali teinud. Tundub, et enam-vähem oskan veel visata (Naerab.).

Vahepeal oli näha, et Haller ja Post tiirutasid hirmsal kiirusel ümber Sinu ja tegid mängu. Kas pea ringi ei hakanud käima?

(Naerab.) Õnneks poisid lõid kogu aeg teravust ja sain vabalt pealt panna, kui minu mees aitama läks. Haller ja Post jõudsid visata, mul õnneks nii palju tööd polnud täna.

Finaalis oli vastas Kregor Hermet. Koondisemehed nii väiksel turniiril omavahel vastamisi, kas see oli ka lisamotivatsiooniks?

Kindlasti, jah. Võtsin seda väikese lisaväljakutsena, et oma positsiooni peal võidelda. Hermet mängis siin täna väga hästi, pani eelnevates mängudes kõvasti kolmest.

Ütlesid, et oled väga vähe saalis olnud, aga koondisega juba tööd teed. Mis seisus Sa ise enda hinnangul momendil oled?

Nüüd tegin esimese nädala koondisega kaasa ja raske on. Esimene nädal ongi alati raske. Loodan, et nüüd teisest nädalast läheb mul veidi kergemaks. Keha harjub pidevalt treenimisega ära.

Juuli lõpus ootavat maavõistlusmängudes Läti, Leedu ja Soome. Tasub vist trenni teha, kuna vastased on magusad?

See on meie võistkonnale kindlasti väga hea, et saame häid mänge ja kokkumängu harjutada. Nendest kohtumistest küll midagi ei olene, aga kindlasti läheme sinna täie tõsidusega peale ja neid võitma. Head vastased on tulemas, ootame!

Korvpallikodus on läbi käinud ka palju järgmiste generatsioonide mängijaid. Kas Sa ei karda oma koondisekoha pärast, kui noored ja vihased mehed on alt tulemas?

Mulle meeldib, kui noori alt juurde tuleb. Tulge aga! Näidake, mida te oskate ja siis väljakul näeme, mis saab. Kindlasti on mul selle üle hea meel, et meie noored liiguvad välismaale ja läheb neid ka USA ülikoolidesse.

-Rauno Nurger Tõnismatsi 3×3 etapil rõngast raputamas | Foto: Siim Semiskar

Millised on Sinu järgmise hooaja väljavaated? Kas vahepeal on jää liikuma hakanud?

Kusjuures sel nädalal tuli uudiseid, et paar klubi Hispaania esiliigast on minu kohta küsinud. Vaatame ja ootame veel, mis saab. Hetkel tuleb kannatlik olla ja treenida.

Sa ise vaatad seega peamiselt Hispaania poole?

Vaatame, mis pakkumisi tuleb. Kui mujalt tuleb parem pakkumine, siis saab ka sinna minna.

Kaks Eesti meest on uuel hooajal mängimas Hispaania kõrgliigas. Eeldan, et ka Sinul on see siht silme ees?

Lootus on alati, et võiks ACB-sse (Hispaania kõrgliiga – toim.) saada, aga selle nimel tuleb vaeva näha ja tööd teha. Aeg näitab.

Kas BC Kalev/Cramo pole VTB Ühisliiga mängudega tulnud meelitama?

Nüüd veidi uurisid küll. Võib-olla sel nädalal saame kokku ja arutame neid asju.

Kas Eestisse tulek on Sinu jaoks välistatud või ei?

Ma ei ütle, et see on välistatud. Vaatame pakkumised üle ja sel aastal kindlasti ei saa ma öelda, et midagi oleks välistatud.

Lõpetuseks, kui kaua nüüd tänasest (laupäevasest – toim.) turniirist taastud?

(Naerab.) Nüüd lähen koju sauna ja võtan võib-olla ühe õlle ka täna. Aga seda veel vaatame.

scroll to top
Inline
Inline