fbpx
Close

Kalev/Cramo eelmise hooaja tagaliinimootor Kyle Vinales maandus Leedus

Avatar
-Kyle Vinales | Foto: Siim Semiskar

Kui juuli alguses viisid tõsised kuulujutud eelmisel hooajal BC Kalev/Cramos kohati hiilgavaid esitusi teinud tagamängijat Kyle Vinales’t Türgi liigasse, siis tegelikult maandub 28-aastane tagamees uueks hooajaks Eestile oluliselt ligemal – Leedus.

188 cm pikkune ründav mängujuht saabus eelmisel hooajal Eestisse pärast seda, kui Kalev/Cramo hooajaeelne valik mängujuhi positsioonile välja ei vedanud ning tuli teha vangerdus. Eesti korvpallisõprade jaoks tundmatu nimega mängijast sai kiirelt üks fännide lemmik, kes aitas tiimil VTB Ühisliigas võtta mitu väärtuslikku võitu.

VTB Ühisliigas kogus Vinales 19 mängus keskmiselt 30 minutiga 17,7 punkti, 4,6 resultatiivset söötu ja 3 lauapalli. Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tõi ameeriklasest tagamees 23 kohtumises mängitud keskmiselt 23,6 minutiga 15,2 punkti, 4,2 söötu ja 2,7 lauapalli.

Vinalese uueks mängupaigaks saab Eurocupis mängiv Leedu meeskond Panevežyse Lietkabelis, kus serblasest peatreeneri Nenad Canaki käe all on komplekteerimisega täie hooga alustatud. Lisaks Vinalesele on käed löödud ka horvaadist tsentri Marin Mariciga ja ameeriklasest ääre Troy Barnies’ga. Leedulastest on hetkel tõenäoliselt kõige tuttavamaks nimeks väike äär Vytenis Lipkevicius.

scroll to top
Inline
Inline