fbpx
Close

INTERVJUU | Tartu uus korvialune jõud Rinalds Malmanis senisest karjäärist ACB-s, ootustest Eestile ja Sander Raiestest

-Rinalds Malmanis 2017. aastal Baskonia ridades | Foto: EPA/Scanpix

Kevadel Eesti meistrivõistlustel hõbeda võitnud ning Eesti-Läti liigas kolmanda koha teeninud Tartu Ülikool Maks & Moorits tugevdas algaval hooajal oma korvialust Rinalds Malmanisega. 27-aastane kogenud lätlane rääkis Korvpall24.ee portaalile oma senisest karjäärist ning sellest, kuidas läks nii, et sügisel näeme teda just Tartu värvides mängimas. 

Eelmisel hooajal pallis 205 cm pikkune mängumees Leedu liigas Klaipeda Neptunases, kus ta tegi kaasa 31 meistriliiga kohtumises ja kogus neis keskmiselt 20 minutiga 4,5 punkti ja 3,8 lauapalli. Varem on lätlane aastaid kuulunud erinevate Hispaania klubide ridadesse ning jõudis kogemusi hankida nii meistriliigas Baskonia, Real Betisi ja Murcia ridades kui ka esiliigas ja tugevuselt kolmandas sarjas.

Intervjuus Malmanisega selgub, kuidas sattus ta noore mehena Hispaaniasse ning miks on tema arvates Hispaanias Euroopa tugevaim korvpalliliiga. Samuti kirjeldab 27-aastane lätlane Sander Raiestet, kellega ta pallis koos Baskonia duubelmeeskonnas, ja räägib sellest, mis tunne on olla samas meeskonnas maailmaklassi korvpalluritega. Lisaks saame teada, millist positsiooni meeldib 205 cm pikkusele mehele kõige enam mängida, kas ta eelistab jälgida Euroliigat või NBA-d ning milline on lätlaste arvamus Eesti korvpallist.

scroll to top