fbpx
Close

INTERVJUU | Vadym Kozak mullusest raskest vigastusest, Pärnus jätkamise põhjustest ning Eesti korvpalli tasemest

-Vadym Kozak | Foto: Pärnu Sadam Facebook

Eelmise hooaja raske põlvevigastuse tõttu vahele jätnud Ukraina passiga tagamängija Vadym Kozaki jaoks on viimane kalendriaasta olnud täis erinevaid väljakutseid. Lisaks emotsionaalsetele võitlustele seoses sõjategevusega kodumaal on 24-aastane mängumees teinud ränka tööd, et vigastusest taastuda ning õigustada täielikult Pärnu Sadama juhtkonna poolt talle pandud usaldust. Peagi saab nii korvpallipublik kui ka Vadym ise kinnitust, kui suurt rolli ta suvepealinna klubis mängima hakkab.

Enne vigastust Južnõi Himikus mänginud 186-sentimeetrine mängujuht kogus viimasel Ukraina kõrgliiga hooajal 28 mängu ja ligi 17 minutiga 5,7 punkti, 1,9 lauapalli ja 0,8 korvisöötu. Kui viskeprotsendid jäid nii väljakult kui ka kolmesejoone tagant alla 40, siis silma jääb hea vaheltlõigete-pallikaotuste suhe (21/20).

Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus avaldab Kozak, millal tekkis tal kindel teadmine profikorvpalluriks saada ning meenutab varasest noorusest ka ühte Eestiga seotud episoodi. Samuti lahkab mängumees, kuidas tal on õnnestunud vigastusest taastuda, milline roll oli Pärnu mänedžeril tema jätkamises ning kuidas hindab ta enda tugevusi mängijana. Saame teada ka klubi parima viskaja, naljahamba, rammu- ja töömehe ning Eesti silmapaistvaimad korvpallurid. Lõpetuseks selgub kurb tõsiasi unelmate liiga põhihooaja osas ning millise kahe NBA staari käekäigule ta kõige enam kaasa elab.

scroll to top