fbpx
Close

INTERVJUU | Veselin Matic meenutas Kalev/Cramo aastaid: tean, et minuga polnud lihtne koos töötada

-Veselin Matic | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna ajaloos on olnud mitmeid värvikaid peatreenereid, kuid kindlasti oli üheks meeldejäävamaks persooniks selles ametis serblane Veselin Matic, kes töötas Tallinna klubiga kahel hooajal aastatel 2006-08. Kuigi mõlemal aastal tuldi karikavõitjaks, siis Eesti meistriliigas jäädi mõlemal kevadel Tartu Ülikool/Rockile alla. Lisaks karikavõitudele jäid emotsionaalsele treenerile Eestist näppude vahele ka 2007. aastal saadud Eesti liiga parima treeneri auhind ning mõned väärt võidud eurosarjades, kui näiteks suudeti kodus üle mängida kreeklaste Panionis ja sakslaste Ludwigsburg ning võõrsil prantslaste praegune Euroliiga klubi Villeurbanne’i ASVEL.

Korvpall24 portaal võttis 62-aastase Maticiga ühendust, et meenutada pärast Eestist lahkumist Aasias ja Lähis-Idas toimetanud serblasega eksklusiivses intervjuus ca 15 aastat tagasi Eestis juhtunut. Saime Maticilt teada, et ta meenutab siiani Eestis elamist väga positiivsete emotsioonidega ning tal on ka Kalev/Cramo hooaegadest päris palju detaile meeles. Küsisime Maticilt ka seda, miks ta juba pikki aastaid just Aasias erinevates meie jaoks väga eksootilistes kohtades töötanud on ning kas sõjakolletele väga ligidal olles enda turvalisuse pärast muretsema ei pea.

Kui küsisime Maticilt, kas ta on pärast Eestist lahkumist ka meie korvpallil silma peal hoidnud, siis tunnistas serblane, et pole seda jõudnud teha. Aga huvi tundus kogenud treeneril olema suur, sest ühel hetkel võttis ta telefoniintervjuu üle ning hakkas hoopistükkis ise küsima teda huvitavate klubide ja treenerite käekäigu kohta. Kui saime kaaperdatud intervjuu ohjad taas enda kätte tagasi, küsisime Matici käest ka paljudele Eesti korvpallisõpradele südamele jäänud probleemi kohta, et Kalev/Cramo välistreenerid, sealhulgas ka tema, jätsid justkui meie noormängijad pingile istuma ning ei andnud neile piisavalt palju võimalusi. Matic selle küsimuse püstitusega nõus polnud ning selgitas üsna detailselt oma vaatenurka.

scroll to top