fbpx
Close

Jaan Puidet läheb koos tema talenti austava klubiga Rootsi meistritiitlit jahtima!

Avatar
-Jaan Puidet | Foto: Jämtland Basket

Rootsi korvpalliklubi Jämtland Basket teatas neljapäeval uudise, et klubis väga armastatud eestlasest tagamängija Jaan Puidet on naasmas tiimi, kus ta veetis aastatel 2015-18 kolm hooaega. Küll on lepingus sees klausel, et kuni 15. juulini võib Puidet parema pakkumise korral mujale siirduda.

Pole saladus, et Östersundi linnas tegutsevas klubis hakati kolme aasta jooksul eestlase mängijaoskuseid väga hindama ning väidetavalt tegid fännid ühel hetkel isegi korjanduse, et Puidet meeskonda jääks. Nüüd, pärast vaheaastat TalTechis, reageeris Jämtlandi juhtkond kiiresti ja valis eestlase telefoninumbri.

“Tegelikult helistati mulle kohe, kui neil hooaeg läbi sai. Umbes aprilli lõpupoole. Läbirääkimised käisid üle kuu aja ja minu poolt väga kiirelt see otsus ei tulnud,” sõnas Puidet Korvpall24.ee portaalile. “Aga nad käisid ikka jõuliselt peale ja peatreener (Torbjörn Gehrke – toim.) teeb seal viimase aasta ning see oli üks põhjus, miks olin nõus temaga hooaja kaasa tegema. Üritatakse komplekteerida võistkond selliselt, et oleks võimalus võita meistritiitel.”

Kosilasi oli Puidetil teisigi ning tema jätkamist soovis ka TalTech. “Taltech tegi pakkumise, aga andsin ise varakult teada, et liigun kindlalt välismaale. Mõned meeskonnad küsisid veel: üks Island tiim, kaks klubi Rootsist ja keegi ka Šveitsist. Natuke on veel aega, et võib-olla keegi veel tunneb huvi,” avaldas ta ning vihjas tehingus olevale punktile, mis lubab tal kuni 15. juulini sellest taganeda.

“Eks selleks peab ikka kõvem klubi olema või parem pakkumine tehtama (et ma Jämtlandi lepingust loobuksin). Madalama tasemega liigasse ei tahaks enam ise minna, sellel ei näe mõtet,” rääkis Puidet lahti huvitava klausli tausta.

Mees ise enam ei muretse, sest isegi, kui n-ö suuremat kala ei õnnestu enne juuli keskpaika püüda, on ta Jämtlandi siirdumisega rahul: “Klubi on iga aastaga, mis ma seal olen olnud, edasi läinud ja eelmisel aastal jätkati seda. Kolme aastaga tekkisid seal ka sõbrad, mistõttu on hea tagasi minna.”

Puideti seni viimane hooaeg Jämtlandis oli ka tema senine parim, kui 28 kohtumisega mängis eestlane keskmiselt 27,6 minutit ja kogus 8,6 punkti, 6,9 lauapalli, 3,1 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike.

Mullu jõudis Jämtland Rootsi kõrgliigas poolfinaali, kus kaotati mängudega 2-4 põhiturniiri võitjale ja hilisemale meistrile Södertälje Kingsile.

Jämtland Basketi peatreener Torbjörn Gehrke pole saladust teinud, et tema on Puideti üks suurimaid fänne ning Korvpall24.ee portaalile 2018. aasta veebruaris antud intervjuus sõnas rootslane: “Jaani suhtumine korvpalli on “kõik või mitte midagi”. Temasugune mängija on kõikidel meistermeeskondadel olemas ning ülejäänud tiimid otsivad sellist tüüpi meeleheitlikult taga. Ta on mängija, kes teeb seda, mida peab tegema, mõtlemata selle juures kunagi oma isiklikule prestiižile.”

scroll to top
Inline
Inline