fbpx
Close

Torbjörn Gehrke: Jaan Puidet on mängija, kelle sarnast otsivad kõik meeskonnad

-Torbjörn Gehrke ja Jämtland Basket | Jämtland Basket Facebook

-Torbjörn Gehrke ja Jämtland Basket | Jämtland Basket Facebook

Jaan Puideti koduklubi Jämtland Basket on tänavu Rootsi korvpalli kõrgliigas pidanud maadlema erinevate probleemidega, kuid üheks kindlamaks meheks tiimis on kerkinud just eestlasest tagamees. Jämtlandi peatreener Torbjörn Gehrke oli lahkesti nõus portaalile Korvpall24.ee Puidetist rääkima ning etteruttavalt võib öelda, et 50-aastane juhendaja ei hoidnud oma analüüsis värvikaid kiidusõnu tagasi.

“Jaan oli eelmisel hooajal esimene mängija, kellega me lepingut pikendasime, kuna tal on eriline tööeetika ning ta tõi meie trennidesse ja mängudesse positiivsust. Tänavu läks tema allkirja saamisega veidi kauem, kuna ta ajas Eestis kooliasju,” sõnas Gehrke.

“Jaani suhtumine korvpalli on “kõik või mitte midagi”. Temasugune mängija on kõikidel meistermeeskondadel olemas ning ülejäänud tiimid otsivad sellist tüüpi meeleheitlikult taga. Ta on mängija, kes teeb seda, mida peab tegema, mõtlemata selle juures kunagi oma isiklikule prestiižile,” iseloomustas peatreener oma hoolealust.

Ta jätkas: “Jaan on korvpallurina küll andekas, kuid kahjuks pole tema suurim talent selline, millest fännid või meedia väga räägiksid. Peamiselt mõeldakse talendika korvpalluri all seda, kes oskab visata, läbi murda, sööta, lauapalle hankida või kaitses mängida. Minu jaoks on sellest nimekirjast puudu kõige olulisem – suur süda!”

“Paljudel mängijatel on hea suhtumine, tööeetika või iseloom, kuid väga vähesed teevad oma asja nii suure südamega. Enamus mängijaid suudab 100% intensiivsusest välja panna 75-80% mänguajast ning vähestel on olemas võime ja mentaalne tugevus, et Puideti moodi igal hetkel endast 100% anda. Oma karjääri jooksul olen näinud vaid üksikuid selliseid mängijaid, kellel selline talent on olemas, üks nendest on näiteks Rootsi koondislane Thomas Massamba,” võrdles Gehrke.

Treeneri sõnul esimesel hooajal klubis piirdus Puideti roll kaitsemänguga ning ta pidi olema “pass first” tagamängija. Teisel hooajal soovis ta rünnakul eestlaselt suurema vastutuse võtmist, kuid Puidet ei leidnud enda jaoks sobivat ja mugavat rolli. Tänavu on juhendaja sõnul Puidet saanud rünnakul oma mängu paremini käima ja tõusnud seeläbi Jämtlandi meeskonnas väga oluliseks lüliks.

“Jaan on minu hinnangul kaugelt kõige parem ilma pallita lõikaja, kes meil meeskonnas on. Tema oskus kaitset lugeda ja leida väljakul üles vaba ruum, kui meeskonnakaaslased läbi murravad, on ennenägematu – see on puhas talent! Võime liikuda ilma pallita tekitab talle ka olukordi, kus ta on väga ohtlik ründelauas. Jaan on peaaegu 7 palliga meie parim lauavõitleja, olles pikkuselt meeskonnas alles 8. mees. Kes ütles, et pikkus loeb?”

Puideti viske kohta kostid Gehrke: “Ta vise on alati olnud okei, kuid ega ta ise väga viset ei otsi. Viimasel ajal on ta hakanud rohkem peale viskama ning ta teeb seda hea protsendiga. Meeskonnad annavad talle selle vabaduse viskamiseks, kuna vastasel juhul lõhuks ta nende kaitsesse läbimurretega sügavad augus.”

“Isiklikus plaanis loodan ma, et Jaan jääb üheks selliseks mängijaks, kellega ma kogu oma ülejäänud eluks suhtlema jään. See noormees on mitmel viisil erakordne ja ma loodan, kui ta karjääri kunagi lõpetab, siis ma saan teda enda sõbraks nimetada. Eesti korvpall peaks olema uhke, et neid esindab välismaal selline mängija ja inimene nagu Jaan Puidet. Östersundis ja Jämtlandis armastavad teda kõik inimesed, kaasa arvatud mina!” sõnas Gehrke emotsionaalselt.

Meeskonna tänavust hooaega kommenteerides tõi peatreener välja erinevad probleemid, mis neid on kimbutanud: “5. koht tabelis on meie jaoks suureks pettumuseks. Meil on korvi all olnud vigastustega suuri probleeme, kuid õnneks on need nüüd möödas ja loodetavasti saame hoo uuesti üles ja saavutame maksimaalse potentsiaali vahetult enne play-offi.”

Gehrke arvates ei räägita hetkel klubi sees tabeliseisust, sest tase on väga ühtlane ja kolmandale kohale pretendeerib viis võistkonda. Team sõnul elatakse Jämtlandis hetkel tüüpilise spordiklišee järgi, et “üks päev ja üks mäng korraga”.

“Olen kindel, et play-offideks oleme 20-25% parem võistkond kui praegu. Selliselt on poolfinaal reaalne siht, finaalikoht oleks muidugi suur saavutus, kuid kindlasti pole see võimatu. Samas, me oleme vaid paari ootamatu kaotuse kaugusel, et play-offist üldse välja jääda. Seega pole mõtet eesmärkidest ja unistustest rääkida vaid tuleb keskenduda tänasele päevale,” oli peatreener kahe jalaga maa peal.

Jaan Puideti mõtteid Jämtlandi tänavusest hooajast saab lugeda SIIT.

scroll to top