fbpx
Close

Jaan Puidet Jämtlandi probleemidest: põhiline punktikütt ei saa üldse palle läbi rõnga

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Rootsi kõrgliigas on Jaan Puideti klubi Jämtland rasked ajad, kui erinevatel põhjustel on pärast edukat hooaja algust vormis tagasi antud. Viimasest üheksast liigakohtumisest on Jämtland kaotanud seitse. Eestlasest tagamees on leidnud hea stabiilsuse, kuid enda sõnul sooviks rünnakul rohkem panustada.

“Me pole ise suutnud mänge lõpetada. Hetkel on kuus kaotust vähem kui nelja punktiga ja sellest tingitud ka selline tabeliseis,” sõnas Puidet portaalile Korvpall24.ee.

Puideti sõnul on nende põhiline skooritegija Preston Purifoy on olnud viimased 1,5 kuud täiesti külm ning mehel ei kuku pall üldse läbi rõnga: “Kui trennis paneb ta kõik sisse, siis mängus kolmeseid 1/7 visates on raske. Sealt läheb 9-12 punkti kaduma.”

Jämtlandi kimbutavad ka vigastused, kui mõlemad keskmängijad on hädas jalatraumadega. “Brandon Taylor oli hooaja alguses eemal ning tuli tagasi alles pärast jõulupühi. Temaga harjumine võtab eeldatavasti aega umbes kuu aega. William Paul pole viimased kuu aega trenni korralikult kaasa teha saanud oma kannavigastuse pärast ning on sisuliselt vaid mängudel osalenud.”

Enda rolliga meeskonnas on Puidet õnnelik, kui vaid meeskond suudaks võitma hakata: “Kui kõik mängud võidaks, siis võiks rahule jääda, aga kuna selline kaotusteseeria on käsil, siis ei saa rahule jääda. Ikka käivad peast läbi mõtted, kus oleks võimalik olnud paremini asju teha ja võit ära vormistada.”

Puidet kommenteeris enda kohta: “Eelmise aastaga võrreldes on edasiminek toimunud ja suurenenud rolliga olen hetkel hakkama saanud. Olen igas mängus stabiilselt mängida saanud ja efektiivsuse poolelt olen hetkel võistkonnas teine mees. See oli enda jaoks ka üks selle aasta eesmärke, et mu statistika ei oleks nagu “ameerika mäed”.

Eestlase sõnul peaks ta rünnakul rohkem enda peale võtma ja üritama stabiilselt iga mäng umbes 15 punkti visata, seda eriti olukorras, kus põhiline skooritegija ei saa oma ülesandega hakkama.

“Võistkonnana peaksime aru saama, et ei saa tasemelt ära kukkuda, kui vahetusmängijad sisse tulevad. Palli liigutamine on ka üheks probleemiks, sest mõne mängija kätte jääb pall liiga kauaks. Pole muud võimalust, kui edasi võidelda ja sellest august välja ronida. Hetkel oleme murrangule lähedal, küll kõik asjad paika loksuvad,” lõpetas Puidet positiivse vaatega.

scroll to top