fbpx
Close

Jaan Puidet: peab au andma treeneritele ja mänedžerile, et selline meeskond on kokku pannud

Avatar
-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Uueks hooajaks taas TalTechi korvpallimeeskonna vormi selga tõmbav Jaan Puidet on seni tiimi treeningutel nähtust vägagi positiivselt meelestatud, kuid esialgu veel meeskonnale Paf Eesti-Läti liigas kõrget kohta või eestikate medalit ennustama ei kipu. Isiklikus plaanis 28-aastasel ja 191 cm pikkusel tagamehel Eestisse naasmise otsuse tegemine väga keeruline polnud.

“Rootslased tahtsid minuga hooaja lõpus jätkata, aga nende pakkumine polnud seda väärt. Kellegiga piiri tagant lepingu punkte otseselt lõpuks ei arutanud,” rääkis Puidet Korvpall24.ee portaalile. “Eestis rääkisin Rakvere Tarvaga. Kuna keegi teine huvi üles ei näidanud, siis polnud millestki ka rääkida.”

Puideti sõnul aitas teda veidi ära rääkida TalTechi spordidirektorina alustanud ja põhimeeskonnas ka abitreeneri toolile istunud endine Eesti koondislane Gregor Arbet: “Gregor mõjutas küll, aga kogu au ei saa talle anda. Ta ikkagi esimest aastat sellisel positsioonil,” muigas Puidet. “Otsuse tegin lõpuks ikkagi ise ja põhiline jutuajamine käis läbi (Raido) Ringmetsa.”

Küsimuse peale, kas hooaja kestel võib kapteniks edutatud Puidet siiski mingil hetkel välismaale lahkuda, vastas mängumees: “Hetkeline plaan on jääda Eestisse. Astusin uuesti ülikooli ja proovin korvpallile lisaks samal ajal ka natuke õpinguid teha.”

TalTech on tänavu kokku panemas vähemalt paberil päris korralikku tiimi, kui ambitsioonikatele noormängijatele lisaks on hangitud vanameistrid Tanel Sokk, Indrek Kajupank ja Erik Keedus. “Meeskond on senistes trennides vägagi hea mulje jätnud. Kõik noored on energiat täis ja tahavad mänguaega saada. Eks igaühel on vaja midagi tõestada. Vanemad mehed peavad sellevõrra rohkem pingutama. Peab au andma treeneritele ja mänedžerile, et selline meeskond on kokku pannud!”

“Praegu on raske veel midagi arvata. Me pole veel esimest 5-5 trennigi teinud. Potentsiaali on palju, aga samas on ka murekohti. Kõiki meie vanureid ja mind on saatnud hooajad, kus oleme vigastustega kimpus olnud. Proovime seda sel aastal muuta ja kui käes hooaja keskpaik, alles siis saame aru, mis koha peale võistkond mängib,” hoidis TalTechi tagaliini kogemust ja võimsust juurde toov Puidet veel tagasihoidlikku joont.

scroll to top
Inline
Inline