fbpx
Close

Jalgrattasõidu kasutegurid: kuidas see mõjutab füüsilist ja vaimset vastupidavust?

Foto: Shutterstock

Jalgrattasõit on sport nagu iga teinegi, kuid sellel on teiste spordialade ees mitmeid eeliseid. Kaaludes jalgrattasõiduga alustamist on vaid üks reegel – tee sellega lihtsalt algust! Pealegi sobib jalgrattasõit igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis inimestele. Lisaks füüsilisele kasutegurile on see ka lõbus, mis on samuti oluline.

Kuna iga uus harrastus nõuab teatavat ettevalmistust, siis toob 1a.ee välja mõned head põhjused, miks jalgratas on hea investeering.

Rattasõit toetab vaimset heaolu

Treeningud võivad meeleolu tõsta nii paljudel viisidel: põhiline on adrenaliini ja endorfiinide vabanemine ning kõrgem enesekindlus, mis tuleneb uute asjade saavutamisest (näiteks sportliku eesmärgi täitmine või sellele eesmärgile lähemale jõudmine).

Jalgrattasõit ühendab füüsilise koormuse värskes õhus olemise ja uute kogemustega. Võid sõita üksi – see annab aega murede ja mõtete töötlemiseks või seltskonnaga, mis arendab sotsiaalsust.

Jalgratas toetab kaalulangust

Kaalulanguse puhul on lihtne võrrand: kaotatud kaloraaž peab ületama tarbitud kaloreid. Seega pead kehakaalu langetamiseks põletama rohkem kaloreid kui tarbid. Jalgrattasõit põletab kaloreid vahemikus 400–1000 tunnis, sõltuvalt intensiivsusest ja sõitja kaalust.

Muidugi, on ka teisi tegureid, nagu une kvaliteet ja muidugi ka see, kui palju aega kulutad kalorite põletamisele ja kui palju naudid seda protsessi. Eeldades, et jalgratas on sinu iganädalane kaaslane, põletad ka kaloreid. Ja kui selle kõrval on ka toitumine korras, peaksid kindlasti kaalust alla võtma.

Jalgrattasõit säästab keskkonda

Tervist puudutavate aspektide kõrval on jalgrattal ka muid kasutegureid nagu aja kokkuhoid ja keskkonna sääst. Autoga liiklusummikutes seismine, parkimiskoha otsimine ja selle eest maksmine – aja- ja rahakulukas, kas pole? Jalgrattasadulasse istudes reguleerid oma aega ise, ega sõltu kellestki teisest. Samuti ei saasta rattasõit keskkonda, mis on tänapäeva maailmas ülimalt oluline. Kuna väntamine ei maksa sulle midagi, siis hoiad ka oma kulusid kokku.

Sammu tervislikuma elustiili suunas koos 1a.ee nutipoega ning soeta oma uus jalgratas juba täna. Leiad erinevad sporditarbed vaid parimatelt tootjatelt.

Fotod: Shutterstock

scroll to top