fbpx
Close

Järjekordne Eesti tagaliinitalent siirdub ookeani taha USA üliõpilasliigasse

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

-Kasper Suurorg | Foto: Siim Semiskar

Korvpalliportaal Eurohopes avaldas aprilli lõpus, et uuel hooajal siirdub ookeani taha veel üks oma vanuseklassi noor Eesti talent, tänavu Pärnu Sadama meeskonnas palliv mängujuht Kasper Suurorg.

Mai lõpus 19-aastaseks saav Suurorg on peaaegu 2-meetrine mängujuht, kes Eesti noortekoondistes täitnud üsna suurt rolli ning kes meeste mängus kerkis pildile mullu Saku I liigas G4S Noorteliiga eest pallides. Oma kolmandal esiliigahooajal kerkis ta sel tasemel üheks parimaks tagameheks, kui tõi 19 kohtumisega keskmiselt 18,8 punkti, 5,3 lauapalli, 4,2 resultatiivset söötu ja 1,4 vaheltlõiget.

Esimesed napid meistriliigakogemused juba hooajal 2017/18 saanud Suurorg on tänavu olnud Pärnu Sadama meeskonnas üsna korralikult rotatsioonis sees, kui peatreener Heiko Rannula usaldas ta Eesti-Läti korvpalliliigas platsile 14 kohtumises ja eestikatel on seni kirjas 8 mängu.

Eesti-Läti liiga keskmised numbrid olid noormehel 14,9 minutit, 4,6 punkti, 1,7 söötu ja 0,7 lauapalli. Eestikatel on senised näitajad olnud väga sarnased: 14,7 minutit, 4,9 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,4 söötu.

Brooklynis asuv St. Francis College on Eesti korvpallisõpradele tuntud paik aastate tagant, kui 1990-ndate aastate lõpus mängisid seal näiteks Tanel Tein ja Priit Ilver.

Loe ka: Priit Ilver meenutas, kuidas legendaarne NBA treener Tanel Teinile silma peale pani

Loe ka: Priit Ilver meenutas “Möödaviske” saates, kuidas Ron Artest üle tema pealt vajutas

Ülikooli korvpallimeeskond ehk St. Francis Brooklyn Terriers pole NCAA finaalturniirile oma ajaloos seni veel jõudnud. Esmakordselt oldi ametlikult võistkonnaga väljas juba 1901. aastal ning tiimi kõigi aegade võiduprotsent on 48,8%.

Tiimi treeneriks on alates 2010. aastast olnud Glenn Braica ning ilmselt kooli kõige kuulsamaks korvpalliga seotud vilistlaseks on kuulsuste halli valitud kohtunik Dick Bavetta, kes vilistas karjääri jooksul NBA-s rekordilised 2635 kohtumist ja tegi seda ühtegi määramist vahele jätmata.

scroll to top