fbpx
Close

Priit Ilver meenutas, kuidas legendaarne NBA treener Tanel Teinile silma peale pani

Avatar
-Tanel Tein | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” külas käinud endine tippkorvpallur Priit Ilver meenutas 20 aasta taguseid aegu, kui ta koos Tanel Teiniga mängis USA-s St. Francise ülikoolis. Kuigi tartlane Tein veetis ookeani taga kõigest ühe hooaja, siis suutis ta silma jääda korvpallimaailma vägevatele.

“Miks Tanel USA-s ainult ühe hooaja veetis, tuleb tema käest küsima. Aga imestasin ka mina, et pärast esimest aastat ta tagasi ei tulnud. Aga Tanel oli kindlasti väga andekas ja ka füüsiliselt valmis sellel tasemel mängima, olenemata sellest, et ta polnud nii kiire kui sealsed mustad mehed. Tema korvpalli-IQ ja oskused ära kasutada oma võimed, tulid väga hästi USA-s pildile,” meenutas Ilver kaasmaalast.

Teini ainsa USA hooaja (1998/99) statistika St. Francise ülikoolis oli 26 kohtumisega keskmiselt 5,3 punkti, 2,3 lauapalli ja 1,6 korvisöötu. Ilverile meenub üks põnev juhtumine, mis näitab, et andekas eestlane jäi oma toonaste esitustega silma korvpallimaailma suurtele ning USA-s jätkates oleks Teini karjäär võinud kujuneda hoopis teistsuguseks.

St. Francis mängis konverentsivälist mängu Iona ülikooliga ja kuigi Ilver mäletab, et kohtumine kaotati, siis internetist leiab tulemuse 82:68 eestlaste koduülikooli kasuks. “Minumeelest Tanel tegi selles mängus kaksikduubli punktides ja lauapallides ning sööte polnud ka mitte vähe (Tein viskas St. Francise 82:68 võidumängus 22 punkti – toim.),” meenutas Ilver.

Mängu oli Ilveri sõnul vaatamas New York Knicksi toonane peatreener Jeff Van Gundy, kelle palvel ühel hetkel Tanel Tein pärast matši riietusruumist välja kutsuti. “Tanel oli umbes 15 minutit ära ja kui ma pärast bussis küsisin, et kus ta käis, siis tuli vastuseks, et “Ah, tead, abitreener viis mu ühe mehe juurde, kelle nimi oli Jeff Van Gundy. Ta küsis, kuidas mulle USA-s meeldib ja ütles, et käi vähemalt üks aasta veel ülikoolis, siis ma kutsun su enda juurde suveliigasse”.”

“Tanel võttis seda nii stoilise rahuga ja ma mäletan, kui teised meeskonnakaaslased mult hiljem küsisid, kus Tanel käis ja ma neile seletasin, siis osadel meestel läksid silmad tagurpidi ja ahhetasid seal,” meenutas Ilver ja lisas naljatades, et ilmselt seetõttu Tein tagasi ookeani taha ei läinudki, kuna ta hirmutati selle pakkumisega ära.

Veel rääkis Ilver sellest, kuidas peatreener keelas Teinil kohe hooaja alguses vasakule poole läbi murda.

Kuula “Möödaviske” saadet (Tanel Teini teema alates 21.50):

scroll to top
Inline
Inline