Joonas Riismaa võimas esitus kandis Montale hooaja avavõiduni

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia madalamates liigades (Serie B ja Serie C Gold) pallivatest eestlastest sai nädalavahetusel võidurõõmsana väljakult lahkuda Montale liidriks tõusnud Joonas Riismaa. Arnold Miti korralikust etteastest Soresina võiduks ei piisanud ning Gregor Kuuba koduklubi pidi vastu võtma hooaja suurima kaotuse.

Hooaega nelja kaotusega alustanud ning viimased kaks kohtumist keskmiselt koguni 50 punktise vahega kaotanud Montale (0-4) sõitis külla samuti võiduta Valdarno Synergy Basketile (0-3). Külalised võtsid kohtumise avaminutitest initsiatiivi enda kätte ning tüürisid tänu paremusele kaugvisetes (12/24) mängu turvaliselt võidusadamasse. Montale hooaja avavõidu tõid numbrid 82:69 (15:10, 27:21, 25:19, 15:19).

Kahes viimases kohtumises kahvatult esinenud Joonas Riismaa leidis taas viskekindluse, kui paugutas 35 minutiga üleplatsimehena 30 punkti (kahesed 8/12, kolmesed 3/5, vabavisked 5/7), hankis 8 lauapalli ning sooritas 2 vaheltlõiget. Tegusa mänguaja sisse mahtusid ka 2 viga ja pallikaotust. Kevin Bartolozzi tõi Valdarno edukaimana 23 silma.

Kui Livorno Don Bosco (1-2) esimesed kolm mängu otsustati kõik kuni kolme punktise vahega, siis liiga ühe liidri Chiusi San Giobbe Basketi (3-0) vastu tuli vastu võtta suur 59:96 (12:29, 16:26, 14:21, 17:20) kaotus. Kohtumise lõpuks 22 pallikaotust teinud Livorno lasi kodumeeskonnal väljakult visata 50%-lise tabavusega, piirdudes ise 37%-ga.

Gregor Kuuba arvele jäi 15 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 0/2), 4 lauapalli ja üks korvisööt. Livorno resultatiivseim oli Allan Ivan Onojaife kaksikduublit tähistava 14 punkti ning 10 lauapalliga. Chiusi ridades näitas võimsaid numbreid Matej Radunic, kogudes 31 punkti ja 11 lauapalli.

Aste kõrgemal (Serie B) viis kalender kuuendas mänguvoorus kokku Piadena Corona Platina (2-3) ning seni võiduta Soresina Gilbertina (0-5). Kodumeeskond võitis poolaja 39:31 ning kontrollis kohtumise käiku kuni lõpuvileni, mil Soresina kuues järjestikune kaotus 70:78 (18:15, 13:24, 17:19, 22:20) oli tõsiasjaks saanud.

Arnold Mitt tegi senist hooaega arvestades stabiilselt tugeva esituse, kui kogus 20 minutiga 10 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 0/1, vabavisked 0/1) ja 6 lauapalli. 208-sentimeetrise keskmängija arvele jäi ka 3 pallikaotust ning 5 isiklikku viga, millest viimane leidis aset 4 minutit enne kohtumise lõppu. Neljast Soresina mängijast, kes jõudsid kahekohalise punktisummani, oli resultatiivseim Davide Toffali 16 punktiga. Piadena kasuks tõi Antonio Lorenzetti samuti 16 silma ning lisas ka 12 lauapalli.