fbpx
Close

Joonas Järveläinen naaseb välismaalt TalTechi, Metsalu jätkab

Avatar
-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

TalTechi korvpallimeeskond jätkas esmaspäeval oma uue hooaja mängumeeste pealt saladuskatte kergitamist, kui ääremängijatena võtavad peatreener Gert Kullamäe mängujoonises koha sisse Oliver Metsalu ja Suurbritannia kõrgliigast kodumaale naasev Joonas Järveläinen.

28-aastane ja 202 cm pikkune Järveläinen on Eestis pallinud Tartu Ülikooli, Rapla, Rakvere Tarva, Valga, Pärnu ja TTÜ meeskondade eest, kuid viimasel kahel hooajal esindas Briti meistriliigas Plymouth Raidersit. Eelmisel hooajal sai eestlane kirja 29 mängu, neist vaid 11 algviisikus. Keskmiselt kogus ta 12,3 punkti, 3,8 lauapalli ja 1,2 resultatiivset söötu, tabades kahepunktiviskeid 55%, kolmeseid 29% ja vabaviskeid 77%.

“Raidersiga läbirääkimisi uueks hooajaks ei olnud, kuna eelmisel suvel ametisse nimetatud peatreener mind tegelikult võistkonda ei soovinud ja see kajastus ka minu personaalsetes tulemustes, mis olid esimesest Plymouthis veedetud hooajast kehvemad,” kommenteeris Järveläinen TalTechi Facebooki lehekülje vahendusel.

Tema sõnul on pärast kahte stagnatsiooniaastat hea meel tehnikaülikooli tiimis tagasi olla: “TalTechiga olen olnud seotud ühel või teisel moel sellest hetkest, kui 2013. aasta suvel esimest korda trenni tulin. Lühidalt, mulle meeldib siinne töökeskkond, kaastudengitest võistkonnakaaslased ja organisatoorne pool. Lisaks, haridus on minu jaoks väga oluline. Hetkel on mul pooleni magistrantuur ja ma loodan, et mul tekib ka pärast selle lõpetamist võimalus veel haridusteed jätkata.”

-Oliver Metsalu | Foto: Siim Semiskar

Rakverest pärit 25-aastane ja 196 cm pikkune Oliver Metsalu alustab tehnikaülikooli tiimis oma kolmandat hooaega. Varem Rakvere Tarvas ja Raplas pallinud mees kogus mullu Eesti-Läti korvpalliliigas 29 mänguga keskmiselt 27,7 minutit, 10,4 punkti, 4,5 lauapalli ja 2,6 resultatiivset söötu.

“Joonas ja Oliver on mängijad, kes võivad vajadusel mängida väljakul erinevaid positsioone. Kindlasti ootan neilt platsil suurt võitluslikkust. Joonas on mänginud viimased hooajad välismaal ning toob meie noorele võistkonnale väärt kogemusi,” kommenteeris peatreener Kullamäe.

TalTech on praeguseks avaldanud kaheksa uue hooaja mängumeest, kui eelmistel kordadel kanti ette mängujuhtide Norman Käbini ja Eric Schmalzi, tagameeste Sten Olmre ja Sander Viilupi ja snaiprite Gregor Arbeti ja Leemet Böckleri palkamisest.

scroll to top
Inline
Inline