fbpx
Close

Eestil ei õnnestunud EM-finaalturniiri Saku Suurhalli meelitada (täiendatud)

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Rahvusvahelise korvpalliliidu (FIBA) Euroopa osakonna juhatus langetas täna Münchenis toimunud kogunemisel otsuse, et 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri kohtumised peetakse Saksamaal, Itaalias, Gruusias ja Tšehhis.

Alagrupiturniirid toimuvad Kölnis (Saksamaa), Milanos (Itaalia), Prahas (Tšehhi) ja Tbilisis (Gruusia). Play-off mängud peetakse Saksamaa pealinnas Berliinis. Finaalturniir toimub 2021. aasta augustis-septembris. Lisaks Eestile ning ülalnimetatutele kandideerisid korraldajamaadeks veel Sloveenia ja Ungari.

Hääletusele eelnenud presentatsioonil esindasid Eestit korvpalliliidu president Jaak Salumets, peasekretär Keio Kuhi, liigade ja võistluste juht Henri Ausmaa, Eesti rahvusnaiskonna ja Tallinna Ülikooli naiskonna peatreener Janne Schasmin, turundusekspert Oliver Läll ning olümpiavõitjast kettaheitja Gerd Kanter.

Eesti Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi sõnul tuleb korraldusõiguse teeninud riikidele au anda. “Kõik konkurendid olid väga tugevad. Minule teadaolevalt said määravaks üksikud hääled. Hetkel korraldusõiguse saanud riigid on ülitugevad kandidaadid, tugevate lubadustega. Kõik nad täitsid saali nõudmised – Gruusia ehitab kahe aastaga 15 000 inimest mahutava saali ja president Salome Zurabišvili kinnitas seda oma kohalolekuga.”

Mis jäi kandideerimise protsessist näppude vahele? “Oleme kogu selle kampaania raames FIBA juhatuses tugevalt esindatud ja järgmisel korral, juhul kui see tuleb, on meil teiste kandidaatide ees suur eelis. Hoolimata sellest, et me ei suutnud saali nõudmisi täita, toetas FIBA juhatus meid sedavõrd, et olime lõpuni konkurentsis. Seda näitas ka ülinapp kaotus teistele. Meil on arvestatav toetajaskond olemas ja protsessist saab õppida, mida järgmine kord teistmoodi teha.”

Eesti rahvuskoondis asub EM-i piletit jahtima järgmisel aastal veebruaris algavas valiksarjas. Finaalturniirile pääseb 24 meeskonda.

scroll to top