fbpx
Close

Jukka Toijala: lauapallid olid suureks murekohaks, aga 19 tunni pärast peame uuesti valmis olema

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

-Jukka Toijala | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti meeste rahvuskoondis kohtus pühapäeval Permis oma eelviimases EM-valikmängus Venemaaga ning vastu tuli võtta kindel 52:75 kaotus. See tähendab, et määravaks saab esmaspäevane matš Põhja-Makedoonia vastu. Koondise peatreener Jukka Toijala sõnas, et järgmist vastast on analüüsitud ning vähem kui 24 tunni pärast algavaks kohtumiseks tuleb valmis olla.

“Meie vastas oli kvaliteetne meeskond ning kodupublik andis neile indu juurde. Olime poolajaks kuue punktiga taga, aga nende teise võimaluse punktid tegid meile haiget. See mäng on nüüd ajalugu, tegu on siin kui väikse EM-iga. Tähtis on füüsiliselt ja mentaalselt taastuda ning olla 19 tunni pärast valmis, et ära mängida kõige olulisem valikmäng. Võrreldes novembris toimunud mänguga olime rohkem valmis. Üks suur mure oli lauapallid ning jäime kahe esimese veerandajaga selles arvestuses alla,” rääkis Jukka Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

Mis plaaniga minnakse Põhja-Makedoonia vastu? “Kõiki asju ma mõistagi ei avalda. Oleme skautingut teinud ja teame detaile, mida nad selle koondiseakna sees näidanud on. Kõik teavad, kes on võtmemängijad. Peame näitama head kaitsemängu nende võtmemängijate Nenad Dimitrijevikj ja Jacob Wiley vastu.”

Koondise üks kogenumaid mängumehi Sten-Timmu Sokk täna platsil ei käinud. Miks? “Tal oli teatud probleeme. Sellel turniiril tuleb koosseis nimetada üks päev enne kohtumist. Hommikul aga mõistsime, et täna on tal keerulisem mängida kui homme ja seepärast teda platsile ka ei saatnud,” lisas Toijala.

B-alagrupist on EM-ile kvalifitseerunud lisaks ühele korraldajariigile Itaaliale ka Venemaa. Eesti hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega kolmandat kohta, Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit ja neli kaotust. Eesti jaoks seisab otsustav mäng Põhja-Makedooniaga ees esmaspäeval, kell 16:00.

scroll to top