fbpx
Close

Martin Dorbek: olime võrreldes eelmise korraga paremini valmistunud, aga kaugelt tabasid nad ikkagi suurepäraselt

-Martin Dorbek | Foto: Ekraanitõmmis

-Martin Dorbek | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti meeste rahvuskoondis kohtus pühapäeval Permis oma eelviimases EM-valikmängus Venemaaga ning vastu tuli võtta kindel 52:75 kaotus. See tähendab, et määravaks saab esmaspäevane matš Põhja-Makedoonia vastu ning ka meeskonna kapten Martin Dorbek kinnitas, et mängu minnakse igal juhul võitma.

“Venemaad on kodus raske võita. Neil on kvaliteetsed mängijad ja nad olid valmis. Nad tabasid kolmepunktiviskeid paremini ja alustasid ka teist poolaega paremini. Teise võimaluse punktid said meile määravaks. Võrreldes novembris toimunud mänguga olime täna rohkem valmistunud. Kui eelmisel korral läks mäng allamäge juba algusest, siis nüüd suutsime 20 minutit sammu pidada, aga nüüdki tabati meie vastu kolmepunktiviskeid hästi,” rääkis mängujärgsel pressikonverentsil Martin Dorbek.

Kas rolli mängis ka see, et reedeses kohtumises Itaaliaga tuli lisaaeg käiku ja sellest tingituna oli väsimust vastasest rohkem? “See meid ei häirinud. Nemad (Venemaa) mängisid ju samuti. Professionaalidena peame sellega toime tulema. Olime valmis, andsime hea lahingu. Homme on aga uus mäng ja läheme seda võitma!” lisas Dorbek.

B-alagrupist on EM-ile kvalifitseerunud lisaks ühele korraldajariigile Itaaliale ka Venemaa. Eesti hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega kolmandat kohta, Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit ja neli kaotust. Eesti jaoks seisab otsustav mäng Põhja-Makedooniaga ees esmaspäeval, kell 16:00.

scroll to top