fbpx
Close

Venemaa koondise peatreener: otsustav mäng Eesti ja Põhja-Makedoonia vahel on õiglane

-Sergei Bazarevitš | Foto: Ekraanitõmmis

-Sergei Bazarevitš | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti meeste rahvuskoondis kohtus pühapäeval Permis oma eelviimases EM-valikmängus Venemaaga ning vastu tuli võtta kindel 52:75 kaotus. See tähendab, et määravaks saab esmaspäevane matš Põhja-Makedoonia vastu. Venemaa koondise peatreener avaldas heameelt võidu ning mitmete debütantide üle oma meeskonnas. Lisaks usub ta, et Eesti ja Põhja-Makedoonia vaheline kohtumine, mis otsustab EM-ile pääseja, on õiglane stsenaarium.

“Hea on võita. Alati on emotsionaalne siin, Permis, mängida. Hea meel on koondise uustulnukate üle, kes esimest korda rahvusmeeskonnas mängisid. Nüüd eeldame, et nad töötavad kõvasti ja arenevad edasi. Esimene poolaeg polnud eriti hea, sest keeruline on mängida nelja uue mehega. Intensiivsus tuli mu arvates meile aga kasuks ja suutsime lõpuks häid viskeid võtta ning seepärast oli ka vahe kokkuvõttes nii suur. Tean, et Eestil ja Põhja-Makedoonial on keeruline, et kõik otsustatakse viimasel päeval, aga arvan, et see on õiglane,” rääkis Sergei Bazarevitš mängujärgsel pressikonverentsil.

“Saime selle koondiseakna sees mõned head mängud. Oli 4-5 uut mängijat, kes esimest korda rahvusmeeskonnas. Kõik olid ühel lainel ja saime kaks head võitu. Täitsime mitmeid eesmärke ja tegime head tööd,” ütles Venemaa koondise keskmängija Vladimir Ivlev.

Sarnaselt novembris toimunud mänguga oldi taas suurt rõhku panemas kaugvisetele (17/36 Venemaal, 5/20 Eestil). Kas eesmärk oli rekord ületada? “Loomulikult esimene asi, mille peale mõtleme, on rekord. Tuleme ja läheme rekordit purustama! Tõsiselt rääkides, sa võtad vastu selle, mida vastane sulle pakub. Meie pikad tegid head tööd, eriti Ivlev,” lisas Bazarevitš.

Eesti koondise keskmängijalt Maik-Kalev Kotsarilt varajases mängufaasis obaduse saanud Jevgeni Valijevi kohta ütles Bazarevitš järgmist: “Ta oli need neli minutit, mil platsil viibis, elajas ja väga tähtis lüli. Tal pole peapõrutust, kuid nina ei näe kuigi hea välja. Küllap paraneb kiirelt.”

B-alagrupist on EM-ile kvalifitseerunud lisaks ühele korraldajariigile Itaaliale ka Venemaa. Eesti hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega kolmandat kohta, Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit ja neli kaotust. Eesti jaoks seisab otsustav mäng Põhja-Makedooniaga ees esmaspäeval, kell 16:00.

scroll to top