fbpx
Close

Sokk ja Treier on homme taas rivis. Kas vastaste nimekas tagamees on tõesti vigastatud?

-Sten Sokk | Foto: fiba.basketball

-Sten Sokk | Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondise jaoks on esmaspäeval ees viimaste aastate kindlasti kõige tähtsam kohtumine, kui otseselt EM-finaalturniiri pileti nimel mängitakse Venemaal, Permis peetavas “mullis” Põhja-Makedooniaga.

Eesti läheb otsustavale mängu vastu järgmises rivistuses: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar.

Kuigi Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov teatas pärast võitu Itaalia üle, et kohtumises vigastada saanud Nenad Dimitrijevic Eesti vastu platsile ei tule, siis ametlikult on ta siiski mängule üles antud. Tema kõrval on Eesti vastu üles antud Bojan Krstevski, Kristijan Nikolov, Vojdan Stojanovski, Andrej Magdevski, Stojan Gjuroski, Bojan Trajkovski, Teodor Simic, Damjan Stojanovski, Damjan Robev, Luka Savikjevikj ja Jacob Wiley, vahendab Basket.ee.

“Me tahame veelkord rõhutada, et meie koondis on alles ehitusfaasis ning kaasatud on palju väga noori mehi. Aga keegi ei mäleta pärast pühapäevast Itaalia võitu, kui me esmaspäeval Eestit ei võida. Meil on viimasena ees kaks rasket vastast – tugev Eesti koondis ja meie väsimus. Viimane saab olema veel suurem probleem, kuna teame, et mängima ilma Nenad Dimitrijevicita,” rääkis Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov. Saame näha, kas Todorovi öeldu on lihtsalt meie koondisele puru silma ajamine või tõepoolest on vastaste Hispaania kõrgliigas palliv tagamees nii kehvas seisus, et ei saa väljakule joosta.

B-alagrupist on EM-ile kvalifitseerunud lisaks ühele korraldajariigile Itaaliale ka Venemaa. Eesti hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega kolmandat kohta, Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit ja neli kaotust. Eesti pääseb EM-ile võidu korral või ka kuni 8-punktilise kaotusega.

Eesti jaoks seisab otsustav mäng Põhja-Makedooniaga ees esmaspäeval, kell 16:00. Otseülekannet näeb TV6 ja TV3 Sport 2 vahendusel.

scroll to top