Jurkatamm tegi uue koduklubi eest seni parima esituse, Erkmaa ja Riismaa kaotasid

-Mikk Jurkatamm | Foto: Benedetto XIV Cento Facebook

Itaalia esiliigas käisid täna platsil kolm Eesti korvpallurit. Kindla kaotuse pidid vastu võtma kaks eestlast, üks sai kätte võidu.

Võidurõõmu sai ainsana tunda Mikk Jurkatamm, kelle koduklubi Cento Benedetto XIV alistas võõrsil 78:70 San Severo Cestistica. Eelmise kuu lõpus Centoga liitunud eestlane tegi uue koduklubi eest seni oma parima mängu.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Jurkatamm pääses platsile kümneks minutiks, mille jooksul tõi kuus punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2, vabavisked 1/1) ja hankis ühe lauapalli. Lisaks tegi ta kaks isiklikku viga.

Hugo Erkmaa koduklubi Trapani pidi vastu võtma suure kaotuse, kui võõrsil jäädi Torino Basketile alla koguni 72:104. Ühtlasi lõppes sellega Trapani kolmemänguline võiduseeria.

Kohtumist pingilt alustanud Erkmaa 19 minutiga kätt valgeks ei saanud, eksides kahel kolmepunktiviskel. Eestlase arvele jäi üks lauapall, üks korvisööt, üks pallikaotus ja kaks isiklikku viga.

Kaotuse sai kirja ka Joonas Riismaa tööandja Pistoia Basket, kes jäi koduplatsil 67:86 alla Scafati Basketile. Pistoia jaoks oli tegu neljanda järjestikuse kaotusega.

Pingilt mängu sekkunud Riismaa piirdus viie vea tõttu vaid 12 minutiga, mille jooksul viskas neli punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1), võttis kolm lauapalli ja andis ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt läks protokolli kirja ka üks pallikaotus.

Centol on nüüd Itaalia esiliiga punases alagrupis kirjas kaheksa võitu ja seitse kaotust, mis annab võiduprotsendi alusel kuuenda koha. Pistoia asub seitsme võidu ja üheksa kaotusega Cento järel seitsmendal positsioonil. Trapani on rohelises alagrupis seitsme võidu ja 10 kaotusega 12. kohal.