Juba poolajaks 22 punktiga juhtinud Pärnu teenis kindla võidu ja lõpetas kolmemängulise kaotusteseeria

-Lauris Blaus | Foto: Siim Semiskar

Paf Korvpalli Meistriliigas toimus laupäeval üks mäng, milles Pärnu Sadam võõrustas Tartu Ülikool Maks & Mooritsat. Kodumeeskonnale kuulus avaveerand 26:16 ja poolajaks juhiti 22 punktiga. Kolmanda veerandaja esimeste minutitega oli vahe paisunud juba 30 punkti peale ning hoolimata Tartu viimase neljandiku paremusest sai Pärnu kindla 84:62 võidu kätte. Sellega lõpetati ka kolme mängu pikkune kaotusteseeria, mille seas kaks allajäämist Rakvere Tarvale ja viimati BC Kalev/Cramole.

Pärnu Sadam – Tartu Ülikool Maks & Moorits 84:62 (26:16, 24:12, 22:17, 12:17)

Visketabavuses jäi Pärnu 49% – 38% peale ja lauavõitlus võideti 42:32 (ründelaud 15:12). Korvisööte andis Pärnu rohkem 22:14 ja vaheltlõikeid tehti samuti rohkem 9:8. Pallikaotuseid kogunes Pärnul 16, Tartul 19.

Lauris Blaus viskas Pärnu parimana 15 punkti. Edon Maxhuni ja Hugo Toom lisasid mõlemad 12 punkti ning 9 punkti said kirja Märt Rosenthal ja Mihkel Kirves, kes võtsid veel vastavalt 5 ning 6 lauapalli.

Tomas Balciunas oli Tartu resultatiivseim 12 punkti ja 5 lauapalliga. Hendrik Eelmäe ja Emmanuel Wembi tõid mõlemad 10 punkti ja võtsid 4 lauapalli. Oliver Suurorg ja Joonas Anton Jürgenstein kogusid võrdselt 8 punkti.

“Esimene asi oli nende tagaliini liidrid surve alla panna ja arvan, et saime sellega alguses ka kohe hakkama. Võtsime neilt tuju ära. Loomulikult oli see meie jaoks oluline mäng. Viimasest mängust tükk aega möödas ka juba. Head rütmi oli vaja. Kuna uus mängija (Kristjan Kangur) ka satsis, siis uusi asju on vaja proovida. BC Kalev/Cramo vastu oli varianti (Pärnu kaotas viimase mängu lisaajal Kalev/Cramole 71:76 – toim.). Tegime hea mängu ja kaitses tuli vähe pallikaotusi. Rünnaku otsused, eriti lisaajal jätsid soovida. Oligi pisiasjades kinni ja võtsime valesid otsuseid vastu. Kui Kalev/Cramoga mängida, siis on otsustusaega vähem. Nagu see hooaeg on näidanud, siis lõpuolukordades ja tähtsates mängud jääb kogemusest puudu ning teeme lollusi,” rääkis Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula Inspira vahendusel antud intervjuus.

“Kanguri lisandumine annab loodetavasti rahu ja tarkust meile juurde. Eks me kõik teame tema numbrit passis ja häid omadusi. Proovime neid maksimaalselt ära kasutada. Usun, et ta saab meil ka skooriosakonnas suuremaks osaks kui ta viimastel aastatel on olnud. Meil on vaja pikka, kes väljast ka viskab ja usun, et ta aitab meid selles osas. Temaga on veel pikk maa minna. Nädal aega on treeninud meiega ja asju on palju, millega tegeleda, aga ta on kogenud vend,” lisas Rannula 38-aastase Kanguri kohta.

Meeskonna põhimängujuht Edon Maxhuni alustas kohtumist pingilt. Miks? “Noor mees ja esitused on kõikuvad. Kui mingi mäng õnnestub, siis tekivad mõõnad sisse. Kalev/Cramo mäng oligi hea näide, kus tahtis kõike ise teha ja kadus kaine mõistus ära. Aga ta on meid ka palju päästnud.”

Paf Korvpalli Meistriliiga jätkub pühapäeval, 7. märtsil, kui Rakvere Tarvas võõrustab TalTechi.