fbpx
Close

EELVAADE | Laualõvi Jõesaar ja kompanii võõrustavad kodusaalis Ühisliiga üht paremat lauavõitluse tiimi

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Pärast võõrsil saadud väärtuslikku võitu Astana üle on Kalev/Cramot ootamas VTB Ühisliigas kodumäng tabeli tugeva keskmikuga, kui pühapäeval 7. märtsil kohtutakse kell 17:00 Saraatovi Avtodori meeskonnaga. Võit selle mängus aitaks meeskonnal turniiritabelis oluliselt kõrgemale kerkida, seega on oluliseks küsimuseks, millises koosseisus mängule vastu saadakse minna. Vigastuse tõttu jääb kindlasti eemale koondise mängujuht Sten Sokk, õlatraumaga maadleva Maurice Kempi osalemine selgub vahetult enne mängu.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo nelja võidu ja 12 kaotusega endiselt eelviimasel ehk 12. kohal, kuid kahel eespool oleval võistkonnal (Astana ja Jenissei) on täpselt sama palju võite ja kaotusi. Võit järgmises mängus võiks Kalev/Cramo kergitada 10. kohale. Kaheksandal ehk viimasel play-off’i viival positsioonil on hetkel Euroliiga klubi Moskva regiooni Himki seitsme võidu ja kaheksa kaotusega. Kalev/Cramo tuleb mängule magusa võidu pealt, kui võõrsil alistati lähikonkurent Astana kindlalt tulemusega 77:61.

Saraatovi Avtodor on VTB liigas seni kogunud kaheksa võitu ja üheksa kaotust ning turniiritabelis ollakse sellega kuuendal kohal. Veebruaris käidi väljakul kolm korda, kaotati 97:110 Unicsile ja 80:86 Nižni-Novgorodile ning võideti suurelt 113:66 Miski Tsmoki meeskonda.

Kalev/Cramo mängis Avtodoriga Saraatovis jaanuaris ning siis võttis kindla 87:61 võidu kodumeeskond. Suurt rolli selles kaotuses mängis kindlasti fakt, et Kalev osales kohtumises kõigest kaheksa mängijaga ning puudu olid mitmed tavapärased põhitegijad, näiteks Marcus Keene, Janari Jõesaar ja Devin Thomas. Võitjate poolel oli selles matšis resultatiivseim noor vene talent Nikita Mihhalovski, kes kogus 24 punkti ja 5 lauapalli. Nate Mason viskas 14 punkti, Markel Starks kogus 12 punkti ja 6 resultatiivset söötu ning Drew Gordoni arvele jäi 10 punkti ja 10 lauapalli. Kalev/Cramo parim oli Chavaughn Lewis 13 punkti ja 8 lauapalliga, kahekohalise punktisummani jõudis veel Maurice Kemp, kelle arvele jäi 10 punkti ja 10 lauapalli.

Avtodori põhitegijate hulka kuuluvadki kuus võõrleegionäri ja noor Nikita Mihhalovski. Hooaja jooksul on sealjuures vahetatud päris palju mängijaid, koosseisust on lahkunud viis meest. Neist tuntuim on vast Drew Gordon, kes siirdus Lokomotiv-Kubani ridadesse. Liidriteks on siiski meeskonda pikemalt pidama jäänud mehed. 188 cm pikkune ameeriklasest mängujuht Nate Mason on parimana kogunud 15,6 punkti ja 6,2 söötu mängu kohta. Kuuba päritolu 193 cm pikkuse tagamängija Gian Clavelli arvel on keskmiselt 15,2 punkti. Horvaatia 204 cm pikkune korvialune jõud Željko Šakic on kogunud 12,7 punkti ja 7,4 lauapalli. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud veel USA tagamees Markel Starks (11,3), kohalik talent Mihhalovski (10,5) ning üks uuemaid täiendusi, NBA kogemusega Malist pärit 206 cm pikkune eesliinimängija Cheick Diallo, kes on kogunud 11,0 punkti kõrval ka 6,7 lauapalli.

Kalev/Cramo poolt on statistikatabeli tipus endiselt Marcus Keene, kes on toonud 20,2 punkti ja 5 korvisöötu mängu kohta. Chauvaughn Lewise keskmiseks on kujunenud 13,8 punkti ja 4,2 söötu, Maurice Kemp on panustanud 12,4 punkti ja 6,6 söötu mängust. Parim eestlane on viimati Astana vastu lauavõitluses uskumatud 18 palli haaranud Janari Jõesaar, kelle keskmiseks on 12,2 punkti ja 6,6 lauapalli. Parim lauavõitleja on 7,1 lauapalliga mängust keskmängija Devin Thomas, kes on lisaks kogunud ka 9,6 punkti.

Meeskondlikust statistikast rääkides peaks Avtodoril olema kindel ülekaal lauavõitluses. Saraatov on keskmiselt 36,8 lauapalliga mängu kohta liiga paremuselt teine meeskond, Kalev/Cramo 32 lauapalli on aga hetkel liiga paremuselt 11. tulemus. Eelmises omavahelises mängus võitis lauavõitluse aga Eesti klubi 44:43, sealjuures saadi 17 ründelauapalli vastaste 9 vastu. Lähivisete tabavusega on aga vastupidi, kui hooaja kokkuvõttes on olnud parem Kalev/Cramo (51,8% vs 49,9%), siis omavahelises mängus tabas kaheseid paremini Avtodor (24/42 vs 11/43). Küllap viimases oli oma roll ka Kalevi poolikul koosseisul. Avtodor on ennast näidanud aga väga hea kaugviskajana, 39,3% tabavusega ollakse liiga kolmas meeskond. Eesti esiklubi kaugvisete keskmiseks on seni 36,9%. Muud näitajad on üsnagi võrdsed, kuid Kalev/Cramo on olnud näiteks parem vaheltlõigete tegija, samas Avtodor tugevam visete blokeerija.

Kuna arusaadavatel põhjustel hetkel publikut saali ei lubata, siis eestikeelsete kommentaaridega näeb mängust pilti nagu ikka sport.television.ee keskkonnast. Pühapäeval 7. märtsil algab kohtumine kell 17:00.

Järgmisena on 13. märtsil plaanis kodumatš Kaasani Unicsiga ning 16. märtsi võõrsilmäng Zielona Gora meeskonna vastu Poolas. Seejärel peaks algama pikem kodumängude seeria, kus esmalt võõrustatakse 22. märtsil Moskva CSKA-d ning seejärel 28. märtsil Lokomotiv-Kubani. Kui lisada siia ka koduliiga mängud, siis on Kalevil käimas hullumeelne märtsikuu, kus esialgu kavas lausa 14 mängu.

scroll to top