fbpx
Close

Jüris peetud EST – FIN 100 korvpalliturniiri võit läks Soome, Rae Koss/Rae SK oli teine

-Hetk EST-FIN 100 korvpalliturniirilt | Foto: Siim Semiskar

-Hetk EST-FIN 100 korvpalliturniirilt | Foto: Siim Semiskar

Jüris lõppes pühapäeval kolm päeva väldanud EST – FIN 100 nimeline korvpalliturniir, mis tõi Rae Spordikeskusesse kokku kolm U14 korvpallitiimi Eestist ja kolm Soomest.

Turniiril mängisid kõik kõigiga läbi ja täisedu viie võidu ehk 10 punktiga sai võidu soomlaste MaSu Basket. Teise koha teenis korraldaja Rae Koss/Rae SK, kes MaSu Basketile jäi alla napilt 61:63 ning ülejäänud vastaste vastu sai kindlad võidud. Kolmas oli Keila KK. Veel mängisid turniiril Tapiolan Honka, Tiit Soku KK ja Tampereen Pyrintö.

“Turniiri idee tuli meie klubi lapsevanemalt Veigo Gutmannilt, kes on ka turniiri peakorraldajaks. Tekkis mõte, et teeks midagi ägedat ja samas oli plaan ka tähistada Eesti ja Soome 100. sünniaastat. Samad Soome võistkonnad mängisid kaasa ka Balti liigat ning sealt poolt oli kontaktiks MaSu Basket,” kommenteeris Korvpall24.ee portaalile üks korraldajatest Rae Koss/Rae SK tiimi treener ja Mikk Sarik.

Sariku sõnul soovitakse turniirist teha traditsioon: “Eesmärk oleks üks äge rahvusvaheline turniir Jürsisse tuua. Kas me järgnevatel aastatel võtame näiteks ka Rootsi ja Läti juurde, see on edasiste arutelude koht. Tänavu osalenud klubidega soovime kindlasti koostööd jätkata.”

Korraldajad ise kui ka külalised jäid kolmel päeval toimunud turniiriga rahule ning Sarik toob eraldi välja laupäeva õhtul peetud tähtede mängu, kus Eesti poisid said soomlastest 52:48 jagu.

“Minule meeldis kõige rohkem just see all-star mäng. Kui tavaliselt tähtede mängudes ei käi nii kõva andmine, siis seal läks väga kõvaks mänguks ja rahvas elas täiega kaasa. See tegi meie ja Soome poisse ühtsemaks,” sõnas Sarik lõpetuseks.

Turniiritabel:

scroll to top