fbpx
Close

Sven Kaldre: kindlasti pole pronksiseerias mängimine mõru mekiga

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

-Sven Kaldre | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliiga pronksiseeria kolmandas mängus võitis Rapla Avis Utilitas koduväljakul Pärnu Sadama 90:79. Suurepärase esituse tegi Rapla tagamängija Sven Kaldre, kes kogus 37 mänguminutiga 21 punkti, 8 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja sama palju vaheltlõikeid.

Kaldre andis mängujärgsel hommikul portaalile Basket.ee intervjuu, kus rääkis käesolevast seeriast ja suvistest plaanidest.

Eile oli selle hooaja üks põnevamaid ja võitluslikumaid mänge koduses liigas. Mis eile ikkagi võidu teile tõi? Kõrvaltvaatajana tundus, et leidsite loogilisemaid lahendusi kui Pärnu.

Suutsime tänu Dominique’ile mängu kiireks ajada. Tema tagasitulekuga on meie mäng muutunud selgelt kiiremaks, meeskondlikumaks ja loogilisemaks. Pärnut vedas esimesel poolajal kõvasti Siim-Markus Post, kes kohati väga raskeid viskeid tabas ja neid mängus hoidis. Kolmandal veerandajal saime õnneks omad asjad tööle ja pärast seda oli rohkem hoidmise värk.

Visketabavus oli mõlemalt poolt eile muljeltavaldav. Kolmesed teil koguni 44%. Olete otsustavatel hetkedel leidnud viskekindluse?

Seda ei saa öelda, sest eelmises mängus me ei pannud kotti. Ma arvan, et oli rohkem selline koduväljaku eelis. Saime esimestest visetest lihtsalt kindluse kätte.

Vaatasin, et eile samuti suurepärase esituse teinud Siim-Markus Postiga käis teil omavahel pidev sõnasõda. Saite maad ära jagatud?

Ma ei ütleks, et see sõnasõda oli. Noorte mängumeeste värk, tahavad ikka sõnu loopida ja töödelda. Ega ma ise ka maailma kõige väiksema suuvärgiga ole! Mulle pigem meeldib selline omavaheline jutustamine. Annab mängule kindlasti vürtsi juurde. Post tegi tegelikult eile hea mängu ja pani rasked visked kotti.

Võrreldes põhihooajaga on sinu enda mängus alates play-offide algusest märgata rohkem agressiivsust ja initsiatiivikust. Oled sa teinud enda jaoks mingi muutuse või on vormi ajastamine olnud sel hooajal täpne?

Eks ma ise panen ka neid asju tähele ja tänu treenerite ning lähedaste toele olen tõesti kuidagi energiat ja särtsu juurde saanud.

Oled väljakul väga energiline mängija ja suudad kohtumise lõpuni intensiivsust üleval hoida. Millise rutiiniga sa läbi hooaja energiataset üleval hoiad?

Siin pole mingit rutiini. See lihtsalt on minu sees. Käesolev hooaeg on olnud eelmistest tegelikult raskem. Inimeste kooslus on sel hooajal teistsugune ja mingid asjad ei tule nii kergelt. Pigem tuleb raskelt kui lihtsalt.

Eelmisel hooajal tulite hõbedale. On see pronksiseerias mängimine mõru mekiga või sel hooajal ikkagi saavutus?

Kindlasti pole mõru mekiga. Vaadates tänavust hooaega siis pronksmedali üle oleksime kindlasti rõõmsad. Pigem on kahju Balti liigast ja see jääb kripeldama. Tartu oli meist meistriliiga poolfinaalidest selgelt parem.

Hooaja lõpp pole enam kaugel, milline su suvi välja näeb? Tean, et oled viimastel aastatel treeninud suviti Leedus.

Suure tõenäosusega lähem sinna ka sel suvel mõneks nädalaks. Praegu pole väga aega, et juba suve peale mõelda. Mänge on olnud väga palju. Kindlasti teen ma omad asjad ära ja tuleb vaadata, mille kallal tööd teha ja mida rohkem arendada. Rõhuasetused tuleb lähinädalatel paika panna.

Pronksiseeria neljas mäng on juba teisipäeval Pärnus. Kuidas meeskond selleks valmistub?

Liigutame ja hoiame end aktiivsena.

Sind ennast kimbutasid seeria alguses ka väiksemad vigastused. Kuidas nendega tänasel päeval lood on?

Eks ikka siit-sealt logiseb. Tavaline play-off värk! Mõnes mõttes ma isegi naudin seda.

Su noorem vend Tom tegi ka tegelikult väga hea hooaja ja mängis ennast meistriliigas selgelt pildile. Kuidas sa tema arengut kõrvalt hindad?

Selle kahe-kolme kuuga, mil ta reaalselt ka mängida sai, tegi ta väga head esitused ja mul on hea meel tema üle. Kahju muidugi, et ta vigastada sai. Ma arvan, et meil oleks Tallinna Kaleviga veel raskem olnud, kui Tom oleks mänginud. Ei taha küll üle kiita aga ta mängis ennast tõesti selgelt pildile. Vähemalt mina olen tema koha pealt väga positiivselt meelestatud. Kui ta teeb kõvasti tööd saab ta vigastuspausilt naastes veelgi paremaks.

Millal viimati vennaga üks-ühe vastu mängisite ja kes jäi peale?

Eelmisel suvel ja mina võitsin!

Kui paljuga?

Arvatavasti suurelt ikka. Ta veel ei saa mu vastu!

scroll to top