Jurkatamm nihutas võidumängus punktirekordit, Konontšuk oli meeskonna parimate seas

-Taavi Jurkatamm (kollases) | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid möödunud öösel väljakul kolm Eesti korvpallurit, kellest kaks said kirja võidud.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons teenis suure võidu, kui võõral väljakul alistati Nevada Wolf Pack 85:60 (40:32).

Algviisikus alustanud ja 22 minutit mänginud Jurkatamm viskas oma ülikoolikarjääri rekordit tähistavad üheksa punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/4, vabavisked 3/4). Neljandat ja ühtlasi viimast hooaega NCAA-s mängiva eestlase eelmine tippmark oli ühe punkti võrra väiksem. Lisaks hankis ta kaks lauapalli, blokeeris kaks vastaste viset ja tegi ühe isikliku vea.

San Francisco jätkab hooaega kolme võidu ja kahe kaotusega. Nevada meeskonnaga kohtutakse uuesti aga juba kolme päeva pärast, seekord kodusaalis.

Artur Konontšuki ja Mark-Andreas Jaaksoni kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles võõrustas üliõpilasliigas NAIA mängivat linnarivaali William Carey Crusadersit, kes alistati kindlalt tulemusega 80:53 (39:24).

Pingilt sekkunud Konontšuk viibis väljakul 24 minutit, mille jooksul viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 13 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 3/7), võttis viis lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi kaks isiklikku viga.

Temast rohkem punkte viskas võitjate poolel vaid Tyler Stevenson, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 27 silma. Jaakson Southern Missi eest platsil ei käinud.

Southern Missil on nüüd kirjas üks võit ja üks kaotus.

Kaotuse pidi vastu võtma Carlos Jürgensi koduvõistkond Oral Roberts Golden Eagles, kes jäi võõrsil 80:85 (36:38) alla Rauno Nurgeri endisele meeskonnale Wichita State Shockersile.

Vahetusest sekkunud Jürgens sai mänguaega 24 minutit, kuid selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud, eksides mõlemal kahepunktiviskel. Eestlane võttis kolm lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi kaks vaheltlõiget ning sai kirja kaks isiklikku viga.

Oral Roberts on hooaega alustanud ühe võidu ja kahe kaotusega.