Heiko Rannula: no ei saa olla, et kõik 12 meest vibravad ja 30-aastased mehed väristavad veel kõige rohkem

-Heiko Rannula | Foto: Siim Semiskar

Koondisepausilt naasnud Paf Eesti-Läti korvpalliliigas teenis Eesti klubide arvestuses tabelis teisel kohal paiknev Pärnu Sadam kolmapäeval tabelisse üheksanda võidu, kuid peatreener Heiko Rannula oli kõike muud kui rahulolev. Nimelt kaotasid pärnakad 74:71 võidumängus Tallinna Kalev/TLÜ vastu palli koguni 23 korda ning lasid kalevlased teisel poolajal mängu tagasi.

Pärnu ebakindlus sai alguse kahest liidermängijast, kui äsja Soome koondises Serbia vastu hea esituse teinud mängujuht Edon Maxhuni viskas küll 21 punkti, aga tegi koguni 7 pallikaotust ja lätlasest suur äär Linards Jaunzems tegi 5 pallikaotust. Kokku kaotasid pärnakad lausa 23 korda palli.

Vaatamata rumalatele pallikaotustele suutis Pärnu tänu maa-ala kaitsele esimest poolaega domineerida, kuid kolmandal veerandil leidis Tallinna Kalev pärnakate kaitse vastu rohtu ja teine poolaeg kujunes üsna tasavägiseks heitluseks. Kodumeeskonnal oli viimastel sekunditel võimalus ka kohtumine lisaajale viia, kuid Brandis Raley-Ross ei tabanud koos sireeniga teele saadetud kaugviset.

Korvpall24.ee portaal küsis mängu järel kommentaari Pärnu Sadama peatreenerilt Heiko Rannulalt ning loomulikult tiirles kogu jutt pallikaotuste ümber. Rannula sõnul on meeskonnas hetkel maad võtnud teatav ebakindlus, millest meestel tuleb kiirelt välja rabeleda.

Juba laupäeval 5. detsembril kohtub Pärnu koduplatsil BC Kalev/Cramoga. 12. detsembril minnakse taas vastamisi Tallinna Kalev/TLÜ-ga ja 15. detsembril uuesti Kalev/Cramoga.

23 pallikaotust ja võit ikkagi tuli. Kuidas kommenteerid?

Nii kommenteeringi, et ma ei tea (Muigab.). Ulme.

Iga pallikaotusega vajusid Sul käed järjest rohkem rippu, räägi, miks te ei saanud seda asja pidama?

Selliseid pallikaotusi ei saa seletada meeste korvpallis. Saan aru, kui C-klassis pead õpetama, et kui kaks mängijat peale tuleb, siis ära pane palli põrkesse, vaid sööda kõrval olevale vabale mehele. Ma ei tea, kust see paanika tuleb.

Kas see koondiseakna tõttu peetud mängupaus uinutas teid kuidagi?

Jah, no eks paus oli muidugi ja veidi on vibra sees. Aga no ei saa olla, et kõik 12 meest vibravad ja 30-aastased mehed väristavad veel kõige rohkem. See on ajuvaba.

Serbia koondise vastu äsja 15 punkti visanud Edon Maxhuni tegi Sul täna 7 pallikaotust. Kuidas nii?

See number numbriks, olulisem on, millised need pallikaotused olid.

Teise poolaja alguses hakkasid kohe julgelt vahetama, kui tõid Kaspar Lootuse sisse. Kas arvasid, et mäng on tehtud ja tahtsid rohkematele meestele minuteid jagama hakata?

Noored on meil siin selleks, et mängida. Hugo (Toom) polnud mängu alguses kõige enesekindlam ja tegi kiirelt kaks viga. Teisel poolajal proovisin Kasparit, kuna temal on samuti vaja minutid kätte saada. Ilmselgelt on näha, et meil on ebakindlus teatud meestel ja see süveneb ja süveneb. Me peame kusagilt enesekindluse ja emotsiooni kätte saama.

Esimesel poolajal teil kas maa-ala kaitse töötas nii hästi või ei suutnud Kalev seda üldse murda. Kas Sind üllatas, et saite nii kaua maa-alas istuda ja Kalev üldse selle vastu tegutseda ei suutnud?

Ei üllatanud. Sellepärast me maa-ala mängisimegi. Teadsime, milline nende koosseis on ja kus nende nõrkused ja tugevused asuvad. Kui me oleks natukenegi palliga normaalsemalt ümber käinud, siis see vahe oleks juba poolajal olnud kõvasti suurem. Sealt see ebakindlus süvenes – kaitses saime kätte, aga rünnakul tuli lollus lolluse otsa.

Ehk siis selle mängu kohta muud pole arutada, kui see pallikaotuste number?

No ilmselgelt, jah.

Kuidas siit edasi? Mis jutuga Sa järgmisesse trenni lähed?

Ilmselgelt on siin esmalt mentaalne probleem. Aga saame aru, et siin on professionaalsed korvpallurid ja teatud elemente peab juba valdama, mida enam trennis õpetada ei saa. See on juba möödas. Eks mängijad peavad ise teatud korrektuurid tegema ja ma usun, et nad tulevad teise mõtlemisega järgmisesse trenni ja sellist mängu rohkem ei tule.