Jurkatamme hea mäng aitas San Francisco võiduni, Tass ja Saint Mary’s hävisid viimase 10 minutiga

-Taavi Jurkatamm | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Eesti aja järgi täna varahommikul olid USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võistlustules Taavi Jurkatamm ja Matthias Tass, kelle meeskonnad teenisid vastavalt võidu ning kaotuse.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai võõrsil 79:63 jagu Portland Pilotsist. Külalised jäid mängu alguses 13:21 kaotusseisu, kuid poolajaks juhiti juba 43:30. Teisel poolajal San Francisco enam Portlandi ohtlikult lähedale ei lasknud.

Algviisikus alustanud Jurkatamm mängis 31 minutit ning viskas selle ajaga 11 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 3/6). Lisaks võttis ta neli lauapalli, andis kaks korvisöötu ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

San Franciscol on nüüd kokku üheksa võitu ja kuus kaotust, lääneranniku konverentsis on neil kolm võitu ja kaks kaotust. Eesti aja järgi pühapäeva varahommikul minnakse kodusaalis vastamisi BYU-ga.

Jurkatamme kaks järjestikust kaugviset:

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri ülikoolimeeskond Saint Mary’s Gaels sai teise kaotuse järjest, kui koduplatsil jäädi 52:62 alla BYU Cougarsile. Avapoolaja 29:25 võitnud kodumeeskonnale sai saatuslikuks äärmiselt sügav mõõn mängu lõpus, kui BYU 19 punktile vastati vaid kahe silmaga.

Algkoosseisus alustanud Tass viibis platsil 29 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele kaheksa punkti (kahesed 2/10, kolmesed 1/3, vabavisked 1/4), neli lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, kaks pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Eelmise aasta lõpus vigastada saanud Böckler meeskonna koosseisu ei kuulunud.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud üheksa võitu ja neli kaotust, lääneranniku konverentsis on kaotatud mõlemad senised kohtumised. Järgmine mäng seisab ees Eesti aja järgi laupäeva öösel vastu pühapäeva, kui võõrustatakse NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetavat Gonzagat.