Kahe peale 49 punkti visanud Hermet ja Valge juhtisid Tartu võidule, Pärnu ja Kalev/TLÜ seljatasid Läti klubid

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära neli mängu. Tartu Ülikool sai koduseinte toel jagu Rakvere Tarvast, BC Kalev/Cramo alistas linnarivaali TalTechi, Pärnu Sadam oli kindlalt parem BK Liepajast ja Tallinna Kalev/TLÜ võttis võõrsil Valmiera Glass VIA üle magusa võidu.

Tartu Ülikool – Rakvere Tarvas 84:66 (29:18, 21:17, 16:15, 18:16)

Tartu võitis nelja tabava kaugviske toel avaveerandi juba 11 punktiga ning Rakverel õnnestus vaid korra 8:7 juhtida. Kodumeeskond jätkas edukalt kolmepunktivisetega ning peagi oldi 40:24 ees. Endise BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa mängumehe Filipp Gafurovi abiga suudeti vahet veidi vähendada ning olulisi punkte tõi ka Tormi Niits. Poolaja võitis siiski Tartu 50:35. Kregor Hermeti ja Robert Valge korvidest olid tartlased neli minutit hiljem 58:38 ees ja pärast Devin Lee Harrise lähiviset algas viimane neljandik seisult 66:50. Harris tõi Rakvere korra veel 11 punkti kaugusele, aga suuri raskusi oli Valge ja Hermeti takistamisega, kelle abiga teenis Tartu veenva 18-punktilise võidu.

Visketabavuses jäi Tartu 44% – 35% peale ning lauavõitlus võideti 46:45 (ründelaud 16:11 Rakverele). Korvisööte andis Tartu rohkem 20:9 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Rakverel 16:15.

Kregor Hermet oli Tartu parim 25 punkti ja 11 lauapalliga. Robert Valge lisas 24 punkti ning Adomas Drungilas kogus 10 silma ja 7 lauapalli. 8 punktiga järgnesid Oliver Suurorg ja Tanel Sokk, kellest viimane jagas ka 8 korvisöötu.

Devin Lee Harris tõi Rakvere poolelt 17 punkti. Tormi Niits sai kirja 16 punkti ja 12 lauapalli ning Kristo Saage kogus 13 punkti. Renato Lindmets lisas 8 punkti ja 10 lauapalli.

“Meil hakkasid tänasest play-offid peale. Kolm mängu jäänud ja kõigist hambad ristis tuleb võiduga välja tulla. Oleme nädal aega korralikult trenni teinud ning enam-vähem suutsime realiseerida seda, mida teha oli vaja. Rakvere on keeruline sats ja raske mängida, kui lased neil hurraaga visked sisse panna, kuigi võid kaitses hästi mängida. Nad tõmbavad palju kokku, aga esimese poolajaga suutsime teha vahe sisse ning enam nad lähedale ei tulnud. Meil on edasi kõik sellised mängud, kus vastasteks meie masti meeskonnad ja läheme kõiki võitma. Muidugi oleneb ka teistest meeskondadest, midagi kergelt ei tule. Vaatame mäng-mängult. Midagi ennustama on raske hakata, aga läheme endast kõik andma,” rääkis Kregor Hermet Delfile antud intervjuus.

TalTech – BC Kalev/Cramo 61:102 (20:29, 20:25, 7:26, 14:22)

Kohtumine algas tasavägiselt ning esimese kuue minuti möödudes oli Kalev/Cramo 19:17 peal. Seejärel tehti aga 10:3 spurt ning teise veerandaja alustuseks veelgi 7:0. Joonas Järveläineni ja Leemet Böckleri abiga suutis TalTech kahel korral tulla 11 punkti kaugusele, aga poolaeg kuulus kalevlastele 54:40. Kolmandal veerandajal lubas Kalev/Cramo võõrustajatel vaid seitse punkti visata. Ise saadi kirja 26 silma, mis andis neljandaks veerandajaks 80:47 eduseisu ja sellega võitjas enam küsimust polnud.

Visketabavuses jäi Kalev/Cramo 54% – 37% peale ja lauavõitlus võideti 35:34 (ründelaud 9:6 TalTechile). Korvisööte andis Kalev/Cramo rohkem 26:15 ja pallikaotuseid tegi rohkem TalTech 20:9.

Sacha Killeya-Jones viskas Kalev/Cramo parimana 16 punkti. Michael Finke sai kirja 14 punkti ja meeskonna uus täiendus Tekele Cotton lisas samuti 14 silma. Kyle Vinales ja Kristjan Kitsing tõid mõlemad 13 punkti.

Joonas Järveläinen kogus TalTechi poolelt 22 punkti. Leemet Böckler lisas 11 punkti, võttis 5 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Oliver Metsalu järgnes 10 punkti ja 9 lauapalliga.

Pärnu Sadam – BK Liepaja 126:80 (40:15, 24:23, 29:19, 33:23)

Pärnu otsustas mängu saatuse sisuliselt esimese veerandajaga ära, kui tabati kaheksa kaugviset, millest neli jäid Jeremiah Daniel Paige’i nimele, ja haarati 40:15 eduseis. Teine veerandaeg kulges küll tasavägiselt, aga viimaseks neljandikuks oli vahe paisunud 36-punktiliseks ning selgelt Liepaja enam põnevust tagasi tuua ei suutnud.

Visketabavuses jäi Pärnu 68% – 41% peale ning lauavõitlus võideti 36:30 (ründelaud 13:8 Liepajale). Korvisööte andis rohkem Pärnu 39:19 ja pallikaotuseid kogunes rohkem Liepajal 14:10.

Jeremiah Daniel Paige oli Pärnu resultatiivseim 20 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisööduga. Märt Rosenthal lisas 18 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Kaspar Lootus ja Marko Stojadinovic järgnesid võrdselt 17 punktiga, kellest viimane võttis veel 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Rannar Raap (lisaks 4 lauapalli ja 6 korvisöötu) ja Karl-Martin Kask said kumbki kirja 12 punkti ning Norman Rüütsalu tõi 10 punkti.

Niks Jansons viskas Liepaja eest 17 punkti. Eduards Hazners järgnes 14 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisööduga ning Edi Sinadinovic-Stojiljkovic lisas samuti 14 silma ja andis veel 9 korvisöötu. Arnis Ate kogus 11 ja Roberts Kuze 10 punkti, kelle nimele jäi veel 7 lauapalli.

Valmiera Glass VIA – Tallinna Kalev/TLÜ 90:98 (20:25, 30:32, 24:29, 16:12)

Kalev/TLÜ jäi kuue minuti möödudes 11:12 kaotusseisu, aga Kaido Saksa ja Karl-Johan Lipsu abiga suudeti ette minna ning avaveerand pärast Saksa kaugviset 25:20 ka võideti. Valters Janis Liepinsi kolmepunktiviske järgselt pääses Valmiera 2,5 minuti möödudes juhtima ja punkt-punkti heitlus jätkus. Poolaja eel tõi Lips aga neli olulist punkti ning Mareks Jurevicuse ja Michael Kyre Buchanani abiga mindi puhkepausile külaliste 57:50 eduseisust. Võõrustajad polnud alla andnud ja kahe minuti möödudes oli seis 56:59, kuid Lips, Saks ja Jurevicus tabasid kõik kaugviske ning kolmanda veerandaja keskpaigaks oli vahe 17 punkti suurune. Edmunds Elksnis tõi Valmiera küll kümne punkti kaugusele, aga Ran Andre Pehka kolmepunktiviskest algas neljas veerandaeg Kalev/TLÜ 86:74 juhtimisel. Põnevus siiski säilis, sest Kristaps Plavnieks aitas omad 79:86 peale, aga Lips tõi vajalikel hetkedel viis punkti järjest ning lõpus oli lähivisetel täpne Buchanan, millega sai Kalev/TLÜ kaheksapunktilise võidu kirja.

Visketabavuses jäi Kalev/TLÜ 52% – 45% peale ja lauavõitlus võideti 43:40 (ründelaud 15:15). Korvisööte andis Valmiera rohkem 25:21 ning pallikaotuseid tegi Kalev/TLÜ rohkem 18:16.

Karl-Johan Lips tegi Kalev/TLÜ poolelt kaksikduubli 22 punkti ja 13 lauapalliga. Michael Kyre Buchanan paistis samuti kaksikduubliga silma, tuues 20 punkti ja võttes 11 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 15 silma ning võrdselt 14 punkti viskasid Mareks Jurevicus ja Kaido Saks.

Valters Janis Liepins oli Valmiera parim 17 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisööduga. Klavs Dubults ja Edmunds Elksnis tõid võrdselt 14 silma, kellest viimane jagas veel 6 korvisöötu. Kristaps Plavnieks järgnes 13 punktiga ning Valters Veverise nimele jäi 11 punkti.

Eesti-Läti korvpalliliiga jätkub laupäeval, 7. märtsil, kui vastamisi on Valmiera Glass VIA – BK Ventspils ja Jurmala – BK Ogre.