fbpx
Close

South Carolina loots Frank Martin: treenerid teevad oma tööd selleks, et näha mängijaid nagu Kotsar

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar ja Frank Martin | Foto: AFP/Scanpix

Tänavu South Carolina Gamecocksi ridades oma neljandat ülikooliaastat palliv Maik-Kalev Kotsar mängis läinud öösel viimast korda kodupubliku ees. Eestlane tegi võimsa esituse, visates 83:71 võidumängus Mississippi State Bulldogsi üle 20 punkti.

“See tähendas mulle palju. Esiteks mängida viimast korda Colonial Life Arenal (South Carolina kodusaal – toim.), saada võit ning lihtsalt mängida kuttidega viimast korda koos kodus,” ütles kohtumise kangelaseks tõusnud Kotsar mängujärgses intervjuus. “Arvan, et me võitlesime täna kõvasti ja see oli hea viis kodumängud lõpetada. Tahaksin tänada fänne, kes kohale tulid ja meid toetasid.”

Isiklikus plaanis on tänavune hooaeg olnud Kotsari edukaim. 23-aastane ääre- ja keskmängija on 30 kohtumisega kogunud keskmiselt 11,3 punkti, 6,3 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,1 blokeeritud viset. “Arvan, et asi on enesekindluses. Töötasin suvel kõvasti selle kallal, et saada enesekindlamaks ja asju mitte üle mõelda. Täna viskasin tervelt 13 viset mööda, kuid meeskonnakaaslased julgustasid mind ja ütlesid, et kui oled vaba, siis viska peale,” sõnas eestlane.

Kui varasematel hooaegadel on Kotsarile ette heidetud võitleja mentaliteedi puudumist, siis tänavu on eestlane kerkinud meeskonna tõeliseks liidriks. “Olen pigem rahuliku loomuga inimene, aga Frank Martin (South Carolina peatreener – toim.) on mind palju aidanud. Tunnen, et see (agressiivne mäng) on hakanud tulema loomulikult. Frank on rõhutanud, et pean olema liider ja väljakul häälekam ning ma olen üritanud seda teha. Sel hooajal olen tundnud ennast hästi ja enesekindlalt, aga see on tänu treeneritele ja mängijatele. Nende nelja aasta jooksul on olnud tõuse ja mõõnasid, kuid kõik on alati toeks olnud,” tunnustas Kotsar meeskonna personali ja mängukaaslasi.

South Carolina peatreener Frank Martin väljendas mängujärgsel pressikonverentsil oma hoolealuse üle uhkust. “Viimane kodumäng (ehk ameerikapäraselt senior night – toim.) on alati raske, sest see on väga emotsionaalne. Ma olen näinud mängijaid, kes ei saa sellepärast oma viimases kodumängus hästi hakkama. Mehed jätavad endast nende nelja aasta jooksul väljakule nii palju ja nad teavad, et nad ei mängi sel platsil enam kunagi. Maik alustas täna veidi tagasihoidlikult, kuid talle tuleb au anda. Ülikoolikorvpalli treenerina teedki oma tööd selle nimel, et näha mängijaid nagu Maik Kotsar. Olen tema üle väga uhke,” rääkis kõigil neljal ülikooliaastal eestlase juhendajaks olnud Martin.

Eestlase südi mäng pälvis kiitust ka vastaste peatreenerilt Ben Howlandilt. “Kotsar on väga hea mängija ja ta oli meie jaoks väga suur probleem. Viie meetri pealt on ta eksimatu. Teda ootab pikk karjäär ning ta teenib tulevikus korvpalli mängimisega palju raha,” ennustas Mississippi State’i juhendaja Kotsarile helget homset.

Kotsar ja South Carolina lõpetavad põhihooaja laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi NCAA kagukonverentsis viimasel kohal paikneva Vanderbiltiga.

Sotsiaalmeedias pälvis üksjagu tähelepanu ka Kotsari reaktsioon mängueelse pressikonverentsi ajal lõhkenud lambipirnile.

scroll to top